Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 6015 6016 6017 6018 6019 6020 6021 6022 6023 6024 6025 6026 6027 6028 6029 6030 6031 6032 6033 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#150576 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 12:45:18 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
nici să dormi în ziua de azi normal nu poți :areyoukiddingme:


Mesaj util ?   Da   4 puncte
#150577 by Sandor Drivers Club (Miracles happen) (2 mesaje) at 2012-03-25 12:50:11 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150576 Igorashhh, închizi tema ș te duci ominește ș te culci :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150578 by ChiKko Club de sah si dameParticipant la concursul Fotografi Amatori (Sorry, i’m psycho!) (0 mesaje) at 2012-03-25 13:00:08 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   10 puncte
#150579 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 13:32:04 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150577 Sandor, :figa:

Atletico și îs de nevezu4ie :lol:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150580 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-25 13:34:04 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150579 Igorashhh, "... Atletico și îs de nevezu4ie :lol: ..." - why?
parca e 0-0 inca:look:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150581 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 13:35:48 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150580 RealMadrid10, în aceeași fază și transversala și bara din dreapta portarului au găsit-o xD


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150582 by saniokv (Lawyer Zone) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:17:23 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
vad ca ati dus razboaie pe aici...
http://www.prosport.ro/sport-life/special/seria-jucatori-de-legenda-continua-cu-un-alt-nume-urias-al-fotbalului-episodul-2-raul-gonzalez-blanco-9435735
nu va uitati ca e prosport, dar articolul e bun...


Mesaj util ?   Da   3 puncte
#150583 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 14:23:19 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Zaragoza ultimele meciuri arată bine :look:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150584 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:25:26 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150535 Igorashhh, "... Zaragoza ultimele meciuri arată bine :look: ..." - ii detest :drool: Ultimii ani ei numai asa si se salveaza. Pe final de sezon forteaza cateva meciuri ca sa obtina victorii si scapa de retrogradare.
sper macar anul asta sa pice in segunda


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150585 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:27:05 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150584 RealMadrid10, "... ii detest ..." - :fuckthatbitch: tu pe 99% din cluburile lumii detesti


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150586 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 14:27:16 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150584 RealMadrid10, "... Ultimii ani ..." - e clar cum te uiți tu la campionatul spaniol :lol: , Zaragoza sezonul trecut a revenit din Segunda, așa că nu poate merge vorba de ultimii ani...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#150587 by FootballMaster (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:27:18 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Икер Касильяс - 6.0
В голе вины нет, но и работы у капитана не было. Пару раз выручал после выстрелов Гризаманна и все.

Альваро Арбелоа - 6,5
Хороший матч для Альваро. Никакой опасности с его фланга не было, что радует. Продолжать также!

Серхио Рамос - 6,5
В голе его вины нет, так как он не мог знать, что мяч рикошетом от его головы влетит в ворота. В целом, хороший матч для Сереги. После прошлого матча, радует, что он успокоил нервы.

Рафаэль Варан - 7,5
«Рептилия» играет все лучше и лучше! Варан - лучший центральный защитник следующих десяти лет, если он продолжит также играть. Сколько вы защитников видели, чтобы они в 18 (!!!) лет так играли?! Это же прекрасный игрок. Зидан и Моу - спасибо вам за это юное дарование! И что интересно - я не помню ни одного матча, в котором он бы сыграл плохо. В 18 лет, так играть защитнику! Это талант!

Марсело - 7,5
В атаке хорош, правда опять про защиту забывает часто. Криштиану и Кака его страховали во время матча не раз. Но в целом, Марсело провел отличный матч и он приносит очень много пользы команде.

Хаби Алонсо - 8.0
Браво, Хаби! Великолепный матч для баска! Руководил игрой команды, был ее мозговым центром и отдавал просто роскошные передачи, одна из которых пришлась на Бензема, который также роскошно положил мяч в сетку.

Сами Хедира - 6,5
Неплохой матч для немца, но он был уж очень незаметен. В других играх, Хедира постоянно идет вперед, а в этой он играл уж очень оборонительно.

Кака - 7.0
Хорош Кака! Опять таки, надо ему лишь стабильность обрести и все - мы получим того самого Кака, который нам нужен. Бразилец сейчас явно в форме.

Криштиану Роналду - 7,5
Немного везения и сделал бы покер. Ну а так, все равно Криштиану сыграл хорошо и свои мячи забил. Радует его игра в последнее время.

Карим Бензема - 9.0 (Лучший игрок матча)
Великолепный матч в исполнении Бензема! Два отличных гола, отличные передачи и великолепный выбор позиции. Супер, Карим очень порадовал! Особенно после неудачного матча в среду.

Гонсало Игуаин - 7,5
Отличный гол, голевая передача да и вообще классный матч! Оба нападающих в отличной форме, давно не было такого.

Фабио Коэнтрау - без оценки

Нури Шахин - 7.0
Возможно многие подумают, что это оценка завышенная, но я так не считаю. За 15 минут, Нури сделал достаточно, чтобы заслужить такой оценки! Две великолепные передачи на Игуаина и Варана - Гонсало пробил в вратаря, а после удара Варана мяч из ворот вынес защитник соперника. Но все равно, в этом сезоне, Шахин не будет много играть, нет сомнений. Его сезон будет следующий.

Хесе - 7.0
Хорошо играл в отборе, обводил соперников и пытался обострить игру. Хесе имеет все шансы играть в первой команде в следующем сезоне.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150588 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 14:28:10 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150585 blackmd, eu îndeopște nu socot fani a fotbalului pe cei ce fac politică în fotbal :pardon:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#150589 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:28:42 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Felix Brych arbitrará el APOEL-Real Madrid


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150590 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:29:15 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150588 Igorashhh, "... fac politică ..." - :rofl: Astai el


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150591 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:29:34 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150586 Igorashhh, "... e clar cum te uiți tu la campionatul spaniol :lol: , Zaragoza sezonul trecut a revenit din Segunda, așa că nu poate merge vorba de ultimii ani... ..." - :huh:
http://www.soccerway.com/national/spain/primera-division/2010-2011/regular-season/

#150585 blackmd, "... tu pe 99% din cluburile lumii detesti ..." - ei da. Numa' vreo 20 :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150592 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:33:36 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top






CR iar o inceput sa se jmoteasca


Mesaj util ?   Da   2 puncte
#150593 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 14:34:02 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150591 RealMadrid10, 2 sezoane, dar în sezonul 2009-2010 și 2010-2011 Zaragoza era pe la mijlocul clasamentului... nu a luptat pt. retrogradare :)

#150592 Experiment, "... CR iar o inceput sa se jmoteasca ..." - :huh: , taman acum cînd și eu zic că el dă pase, tu trîntești cotleata...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#150594 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:46:21 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150593 Igorashhh, "... taman acum cînd și eu zic că el dă pase, tu trîntești cotleata... ..." - pe alocuri era cam egoist. adiq in loc sa paseze incerca sa treaca singur sau sa bata. se vede ca nu ii este paralel de concurenta cu Messi.

mai rar cind il aperi pe CR :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150595 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-25 14:48:12 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150593 Igorashhh, "...  taman acum cînd și eu zic că el dă pase ..." - iaca di și tătî săptămîna va ploua :sarcastic:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150596 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-25 14:49:53 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150594 Experiment,
#150595 blackmd,

una e să scrii că întradevăr a dat pasă sau a jucat bine, alta e să îl stimezi k om , cu prima eu oricînd pot să fiu de acord, dacă așa și este, a 2-a niciodată nu o să fie...

penalty pt. Zaragoza :rofl: și înk în minutul 90+4 :lol:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150597 by RDC (Obsedat de singurătate) (0 mesaje) at 2012-03-25 15:02:03 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150592 Experiment, "... CR iar o inceput sa se jmoteasca ..." - el principalu sa fie inaintea lui Messi, a sa nabireasca vrio 3-5 golui inaintea lu messi si iara o sa-i daee cu pasele :)
Lu Sahin ii trebu minute bune de joc ca sa-si recapate incredere si sa arate ca poate juca


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150598 by Chrissty (SST | RealMadrid Fan™) (0 mesaje) at 2012-03-25 15:09:04 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Jese foarte bun canteran,asa de tare as vrea ca de anul viitor sa se antreneze cu echipa mare :(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150599 by True_Madridista (Real Madrid ♥) (0 mesaje) at 2012-03-25 15:51:06 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150592 Experiment, "... CR iar o inceput sa se jmoteasca ..." - prosta el a văzut că este posibilitatea să-l întreaca pe leonea, şi de ce să nu macească vreo cîteva goluri singur, desigur nu trebuie sa fie egoist şi să joace pt echipă nu pentru el, dar sperăm că totu o să fie OK
Lui Sahin numai decît trebu de-i dat minute de joc, altfekl există posibilitatea să-l pierdem pe Xavi sau Iniesta a nostru


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150600 by Allyx Club de sah si dameMuzician (I love my Nikolly) (2 mesaje) at 2012-03-25 16:02:03 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150599 True_Madridista, "... Xavi sau Iniesta ..." - :drool:


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 6015 6016 6017 6018 6019 6020 6021 6022 6023 6024 6025 6026 6027 6028 6029 6030 6031 6032 6033 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.