Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5998 5999 6000 6001 6002 6003 6004 6005 6006 6007 6008 6009 6010 6011 6012 6013 6014 6015 6016 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#150151 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:03:20 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150150 dancristi, da


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150152 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-22 22:04:08 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150150 dancristi, da, la ora 12.00


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150153 by DANYY95 (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:05:40 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150135 YoH, :derpstare:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#150154 by dancristi (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:05:48 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
mde iar tre sa ma scol la 11 :nervotic::mml:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150155 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:06:31 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
era vorba de coridor pe Camp Nou. acum nici vorba, inca nu se stie daca vom putea pastra mkr pina atunci cele 6 puncte...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150156 by Persey (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:26:55 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
2 goluri din 2 faze fixe .. :hmmm::hmm:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150157 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:36:13 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
ii viu omul ăsta ?:|


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150158 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-22 22:37:26 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150157 RealMadrid10, da, nu are net luna asta :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150159 by YoH (Never Back Down) (0 mesaje) at 2012-03-22 23:13:40 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   7 puncte
#150160 by System at 2012-03-23 11:09:59 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150159 YoH, frumoasa foto :)


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#150161 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-03-23 11:26:57 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
maur cadru. :D matinca pina la sfirsitul discalificarii presconferenta nu va fi.

Blin poate ii da vo shansa acum lu nuri :(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150162 by SpiderSerii (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-23 11:32:44 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150161 KILER13, "... Blin poate ii da vo shansa acum lu nuri ..." - o sa-i deie in viceu,mai bine il chinuie pe Alonso,ca este obosit sau pe altintopu ista,care asa si nu am inteles dece l-o adus...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150163 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-03-23 11:44:22 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150162 SpiderSerii, da nui vb in alonso. Alonso si asa joaka defensiv iar khedira ofensiv nui mai bine in loc de tancul asta un jukator mai mobil si mai creativ.
Eu prima data in meciul cu submarinul am vast ka alonso sa urce in atac sa combine cum o face la spania si apoi dupa gol maur am vast ka o dat indikatii si gat o disparut alonso di atak.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150164 by SpiderSerii (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-23 11:54:26 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
poate cineva sa-mi lamureasca ce face arbitru cu mina cind se acorda lov libera indirecta?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150165 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-03-23 12:27:57 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Дани Карвахаль может попасть в заявку на матч

У защитника "Кастильи" Дани Карвахаля появились все шансы, чтобы стать главным новичком в заявке на завтрашний поединок с "Реал Сосьедадом". Причина тому – целый ряд потерь, с которыми столкнулся тренерский штаб при подготовке к поединку.

Из-за дисциплинарных наказаний Серхио Рамоса, Пепе, Месута Озила и Лассана Диарра и почти точного отсутствия из-за травм Хосе Кальехона и всё еще окончательно не восстановившегося Анхеля Ди Марии, в распоряжении наставника "бланкос" будет всего лишь 14 игроков первой команды. Для заполнения заявки в 18 футболистов, Моуриньо придется прибегнуть к помощи "Кастильи".

Из-за потери Пепе и Рамоса в обороне "бланкос" намечаются большие проблемы. Прекрасный сезон в исполнении Дани Карвахаля в составе "Кастильи" вполне может обеспечить ему вызов в первую команду впервые за сезон. Другая альтернатива – Начо Фернандес.

В центре обороны наверняка выйдут Рафаэль Варан и Рауль Альбиоль, тогда как в центре поля возможно появление тройки опорников в лице Хаби Алонсо, Сами Хедиры и Эстебан Гранеро. На острие атаки сыграет Гонсало Игуаин, а на второй волне атаки – Кака и Криштиану Роналду.
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150166 by System at 2012-03-23 12:28:00 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   2 puncte
#150167 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-03-23 12:28:33 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Пресс-конференции перед матчем не будет
В рамках подготовки к субботнему матчу между "Мадридом" и "Реал Сосьедадом", вопреки обыкновению, в зале прессы на "Сантьяго Бернабеу" не выступит ни один представитель тренерского штаба и команды. Обет молчания, решение о котором было принято после поединка с "Вильярреалом", продолжается.

Хотя это и не является юридическим обязательством, но обычно перед матчем каждого тура главный тренер команды, либо его помощник Айтор Каранка отвечают на вопросы журналистов. Это происходит после 15-тиминутного допуска представителей СМИ к тренировочному процессу команду. В этот раз журналистам запрещен допуск к команде, а представители Королевского клуба не ответят на вопросы, касающиеся предстоящей игры.

Напомним, что реакция "сливочных" была вызвана матчем с "Вильярреалом", завершившемся со счетом 1-1 и отметившемся четырьмя удалениями членов команды, после чего с журналистами отказались общаться все без исключения представители "Мадрида".
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150168 by System at 2012-03-23 12:28:57 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
best video HALA MADRID!!!!!


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150169 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-03-23 12:39:07 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150168 hrank78, incerc sal downloadez si nu merge.

«Реал» откроет курорт в ОАЭ стоимостью 1 миллиард долларов
«Реал» обнародовал планы по строительству курорта на территории Объединенных Арабских Эмиратов. Стоимость проекта составит один миллиард долларов.

Окончание строительных работ намечено на январь 2015 года. Общая площадь территории, которую будут занимать объекты, составит 430 тысяч квадратных метров, сообщает Reuters.

На этой территории будут размещены спортивные объекты (включая стадион на 10 тысяч человек), пристань для яхт, отели и виллы премиум-класса, парк аттракционов и музей «Реала».

Отметим, что строительство будет осуществляться при поддержке руководства эмирата Рас-эль-Хайма, где и будет расположен курорт.

Фото: официальный сайт «Реала»
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150170 by System at 2012-03-23 12:49:22 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150169 ER3, normal proiect :) important s nu strice asta clubului :acute:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150171 by Snitch (User) (0 mesaje) at 2012-03-23 12:55:45 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   3 puncte
#150172 by SpiderSerii (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-23 12:56:58 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Lovitura libera indirecta

Semnul conventional al arbitrului
Arbitrul va semnaliza lovitura libera indirecta ridicand bratul deasupra capului. El va tine bratul in aceasta pozitie pana la executarea loviturii libere si pana cand mingea atinge un alt jucator sau iese din joc.

Atunci cum naiba,arbitru a validat golul,daca trebuia sa fie lov libera indirecta?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150173 by saniokv (Lawyer Zone) (0 mesaje) at 2012-03-23 13:08:14 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
A Fost Jaf!

Tristă aniversare, miercuri, pentru Cristiano Ronaldo pe "El Madrigal", la a 100-a sa reuşită pentru "galactici"! Golul cu Villarreal (1-1) nu a adus decât un punct lui Real Madrid, iar Mourinho este supărat pe jucătorii săi, care, pentru a treia oară în ultimele patru meciuri, au fost egalaţi din fază fixă. Cu zece etape înainte de final, Barça s-a apropiat la doar şase puncte.
După 1-1 cu Malaga, echipa lui Mourinho s-a împiedicat şi pe terenul locului 17, Villarreal (1-1), în al treilea meci din ultima lună când "galacticii" sunt egalaţi pe final, dintr-o fază fixă!

"Ne-ai jefuit, nenorocitule!"

Deşi Mourinho le-a cerut elevilor săi să evite faulturile în preajma careului, Altintop a uitat indicaţiile antrenorului în minutul 85, când Real conducea cu 1-0. Turcul a faultat la 18 metri de poartă, iar Senna, campion mondial în 2010 cu naţionala Spaniei, a egalat din lovitura liberă acordată. Nervii madrilenilor au cedat, Ramos şi Ozil au fost eliminaţi pentru proteste, iar oaspeţii au terminat meciul cu doar opt jucători de câmp! Decizia l-a scos din minţi pe Mourinho, care a fost trimis şi el la cabine, împreună cu asistentul Rui Faria.
  Evident, furia oaspeţilor n-a putut fi calmată după fluierul final. Diarra şi Ronaldo au fost la un pas să-l linşeze pe centralul Parades Romero, iar Pepe l-a înjurat pe central la finalul întâlnirii: "Ne-ai jefuit, nenorocitule!". Federaţia ar putea dicta o suspendare între 4 şi 12 etape şi pentru portughez, în timp ce Ramos şi Ozil sigur vor rata meciurile cu Sociedad şi Osasuna. Etapa viitoare va lipsi de pe bancă şi Mourinho, al cărui loc va fi luat de secundul Aitor Karanka.

"A FĂCUT TOTUL SĂ NE FURE"

Cristiano Ronaldo (26 de ani) a încheiat meciul extrem de furios pe arbitraj, iar camerele TV l-au surprins în timp ce dialoga cu cei de pe bancă: "A făcut totul ca să ne fure, să ne fure, să ne fure!". Aflat la al 100-lea gol în cele 91 de meciuri din Primera pentru Real, lusitanul este o adevărată sperietoare pentru Villarreal, care a încasat de la Ronaldo opt goluri în şase meciuri.

RĂI CU MOURINHO

De la venirea lui Jose Mourinho, Real Madrid a devenit cea mai indisciplinată echipă din Primera! "Galacticii" au strâns 23 de eliminări în 16 luni, şapte dintre ele doar în derby-urile cu Barcelona
Arbitrii ne lovesc câteodată, dar noi trebuie să rămânem concentraţi. Oricine şi-ar dori un avans de şase puncte la vârf!
Marcelo, fundaş Real Madrid

TRĂDAŢI LA FAZELE FIXE

ª vs. ŢSKA Moscova (1-1): Coentrao a faultat inutil în propria jumătate, iar din lovitura liberă rezultată a egalat Wernbloom (90+2)
ª vs. Real Betis (3-2): Montero a făcut 2-2 în minutul 55, după ce fundaşii madrileni n-au reuşit să respingă un corner
ª vs. Malaga (1-1): în minutul 86, Cazorla e egalat dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, obţinută de Eliseu dintre trei fundaşi adverşi
ª vs. Villarreal (1-1): Altintop l-a faultat pe Oriol la 18 metri de poartă, iar Senna a transformat lovitura liberă
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150174 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-03-23 13:13:54 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150171 Snitch, Florentino ii nebun. Nici un club nici makar nu sa gindit sa faca asa nebunie. perez damu si proiectu il are.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#150175 by Snitch (User) (0 mesaje) at 2012-03-23 13:14:50 (743 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#150174 ER3, o sa-l tie minte lumea ))


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5998 5999 6000 6001 6002 6003 6004 6005 6006 6007 6008 6009 6010 6011 6012 6013 6014 6015 6016 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.