Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5921 5922 5923 5924 5925 5926 5927 5928 5929 5930 5931 5932 5933 5934 5935 5936 5937 5938 5939 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#148226 by MiChaeL_TMD (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-11 01:36:34 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.youtube.com/watch?v=X20Nn_1ospM&feature=player_embedded

Nu-i drept nu a fost mina.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148227 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-03-11 01:39:09 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148226 MiChaeL_TMD, hz apsatzi multe ori pe sec 30 si os vedetzi ca e picioru


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148228 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-03-11 01:40:25 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148226 MiChaeL_TMD, "... Nu-i drept nu a fost mina. ..." - comentatorul a zis că e mîină și gata, și vă sporiți cu super profesional :pokerface:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#148229 by M_OzilMuzician (Your God Is Dead ) (0 mesaje) at 2012-03-11 02:00:21 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Real Madrid - Malaga
Villarreal - Real Madrid
Real Madrid - Real Sociedad
Osasuna - Real Madrid
Real Madrid - Valencia
At. Madrid - Real Madrid
Real Madrid - Gijon
Barcelona - Real Madrid
Real Madrid - Sevilla
Granada - Real Madrid
Real Madrid - Mallorca



încă 11 meciuri trebuie să menținem 10 puncte avans , ))


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148230 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-03-11 02:02:30 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148229 lucifer696, 12 meciuri...cu Bilbao mai este unu la dinshii acasa turul 20

grele me4uri avem


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148231 by True_Madridista (Real Madrid ♥) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:18:59 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Real Madrid - Valencia
At. Madrid - Real Madrid cele mai grele


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148232 by Cotyname (Cotyname cu limba zveltă) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:22:11 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148231 True_Madridista, "... cele mai grele ..." - da cu Barca, Sevilla, Bilbao, Villareal, Sociedad, Mallorca ? :sarcastic:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148233 by AjaxAmsterdamDisabled (User) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:23:52 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
plea , Valodea are un avantaj de 4 goluri fata de Iker


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148234 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:38:17 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148229 lucifer696, "... Real Madrid - Malaga ..." - acasă

#148229 lucifer696, "... Real Madrid - Real Sociedad ..." - acasă

#148229 lucifer696, "... Real Madrid - Valencia ..." - acasă

#148229 lucifer696, "... Real Madrid - Sevilla ..." - acasă

#148229 lucifer696, "... Real Madrid - Mallorca ..." - acasă


concluzia jucăm acasă puncte nu pierdem :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148235 by Torrents4World (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:41:14 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Vind Maiou original dela REal Madrind . PM ( oferiti preturi cine vre)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148236 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:49:51 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148235 Torrents4World, "... oferiti preturi cine vre ..." - 5euro mil vinzi?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148237 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:49:54 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
La pwla am vazt pi tatz putalanii cu mainele lor, lasa' sah inchida hlebala. 12 titluri le'o cistigat, pe toate cu ajutoru' arbitrului sh amu freaca capu indodii. Da la primu' gol a lui Betis no fost mina ?


Hala Madrid, si principalu' 3 pts.

Editat de către EstChannel la 2012-03-11 10:55:49




Mesaj util ?   Da   4 puncte
#148238 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-11 10:51:08 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Mourinho: "I'm more than happy with the three points,we gave our all tonight"



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148239 by True_Madridista (Real Madrid ♥) (0 mesaje) at 2012-03-11 11:24:47 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148237 EstChannel, "... Da la primu' gol a lui Betis no fost mina ? ..." - o fost, eu am văzut, da si Casillas o ieşit tucma din poartă şii zice arbitrului că o fost, da ce mai bine era primul arbitru koncenîi, dupa ce lo apucat chisioru nu ati văzut cît de valnovannii era? cred că Betis s-o skidanit oleacî şi el amuea era nervos si graie numa cu antrenoru lui Betis, ko-cenîi, , la final nu a fost mîna, să fi fost, mingea se duce în sus, da asa ea a fost respinsă asa că si Barca să nu prea ciripească că lor tot arbitrii le fac din mînă

#148234 blackmd, "... jucăm acasă puncte nu pierdem ..." - si cu Atletico jucăm în Madrid asa că juătorii nu se vor obosi prea tare pe drum


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148240 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-03-11 11:34:46 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Coentrao :cake:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148241 by Speedy (Căpăreţul fără Cal) (1 mesaje) at 2012-03-11 11:53:50 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Consentrao :hb:


.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148242 by True_Madridista (Real Madrid ♥) (0 mesaje) at 2012-03-11 11:55:48 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148241 Speedy, "... Consentrao ..." - :acute: Conţentrau

Conţentrao :hb3:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148243 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-11 11:59:16 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Despre Arbeloa, kretk tot cel tine in echipa e ca e canteran, si trebuie de regulat jucatori minimi crescuti de cantera :)

PS. da este regula pe teren de canterani ? :mad:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148244 by Chrissty (SST | RealMadrid Fan™) (0 mesaje) at 2012-03-11 11:59:54 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148243 EstChannel, "... da este regula pe teren de canterani ? ..." - nu


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148245 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:08:54 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://pic.twitter.com/UK42SlBK gop flocos ?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148246 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:11:12 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top


Malaga echipa preferata a lui CR :megusta:


Mesaj util ?   Da   2 puncte
#148247 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:12:06 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Жозе Моуриньо: "Ничья была бы справедливым итогом"

"Я был очень далеко в моменте с Серхио Рaмосом. Я и второй гол "Бетиса" тоже не видел. Но Итурральде и его помощник правильно адаптировались к особенностям игры. При всех ошибках, которые могли показаться явными с экрана, нам всем понравилась философия судей. Футбол существует для того, чтобы играть, а не свистеть. Они способствовали такому зрелищному матчу".

"Это был один из тех матчей, в котором игра не контролируется и в котором никогда не знаешь, чем всё закончится. Может, было бы лучше кому-то играть с большим акцентом на оборону и контроль мяча, но никто из соперников этого не делал. Зато это был матч потерянных мячей, полный атакующих действий. Ничья была бы более справедливым результатом. Счет мог быть как 2-4, так и 4-4. "Бетис" – не гранд, но команда творила настоящее зрелище, радуя болельщиков, как это было в кубковом матче с "Барселоной". У тренера "Бетиса" фантастическая игровая философия".

"Мне нравится играть на таких полях, как это, и моя команда выглядела хорошо. Я счастлив, что мы играли с абсолютной отдачей и сделали всё, что было в наших силах".

"Слова Гвардиолы представляются мне естественными. Я же говорю, что полон несовершенств, которые всем известны. Я не прячу ни свои дефекты, ни ошибки. Другие куда умнее. И в силу несовершенства своей натуры, если я вижу что-то, что мне не нравится, я говорю об этом. Другие же используют третьих лиц".

"У всех клубов-грандов есть по два центрфорварда. Это надуманная проблема. Дай Бог, чтобы по окончании сезона Бензема и Игуаин поняли ситуацию, оказались довольными всем и захотели продолжить выступления за "Мадрид", потому что я не хочу других игроков, кроме Бензема и Игуаина".
ÎnchideЗакрыть

Da in suflet Mour , 3 puncte doreai )))

+
Хаби Алонсо

"Мяч попал мне в руку, но это было ненамеренное движение. Судья интерпретировал момент по-своему".

"Эпизода с Рамосом я не видел. Мне кажется, что тема судейства чересчур много обсуждается".


Эстебан Гранеро

"Мы, игроки, не должны рассуждать на тему судейства. Если другим есть что сказать, пусть говорят".

"Я не планирую и вовсе не собираюсь никуда отсюда уходить. У меня нет никаких оснований. Я полон желания помогать команде и побеждать".

"Мы лидируем с весомым преимуществом, но впереди ещё 12 туров".


Марсело

"Мы не должны влезать в разговоры о судействе. Арбитры ошибаются иногда в пользу одних, иногда в пользу других".

"Мы не считаем, что чемпионство уже достигнуто. До конца сезона ещё долго, нужно каждый матч проводить вот так".

"Вся команда хочет, чтобы Моуриньо провёл ещё матчей сто с нами. Мы все за него".

"Матч с "ЦСКА" будет тяжелым. Вообще впереди не осталось лёгких игр".

Гонсало Игуаин

"Я не буду сейчас обсуждать свое будущее, скажу лишь, что в эти четыре месяца до конца сезона я полностью посвящу себя "Мадриду", буду делать свою работу и помогать команде".

"Матч был очень тяжелым, но еще до его начала мы знали, что нас ждет. Самое главное – что мы выиграли и продолжили победную серию, сохранив десятиочковый отрыв. В другие времена такие матчи уплывали из наших рук, сейчас мы победили. Этот выигрыш очень важен, ведь с каждой игрой остается всё меньше до конца сезона. Одним матчем меньше, тремя очками больше".
ÎnchideЗакрыть

Pipita,Pipita..dupa asa cuvinte din partea lui Mou nu ai cum sa pleci ))


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148248 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:13:17 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148246 EstChannel, de unde ei statisticile astea cu CR7
apoi multe ku ekipa vad ca postati
saun unde 100 meci a lui Mou cu Real
unde toate astea?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148249 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:14:16 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148248 Real_Madrid_CF, "... unde toate astea? ..." - realmadrid.com

marca.com


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#148250 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-11 12:15:54 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#148248 Real_Madrid_CF, http://www.merengues.ru/
http://www.realmadrid.ru/


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5921 5922 5923 5924 5925 5926 5927 5928 5929 5930 5931 5932 5933 5934 5935 5936 5937 5938 5939 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.