Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5910 5911 5912 5913 5914 5915 5916 5917 5918 5919 5920 5921 5922 5923 5924 5925 5926 5927 5928 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#147951 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-03-09 22:31:51 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147950 Stefan_G, super car-uri pentru super fotbalisti


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#147952 by Stefan_G (User) (0 mesaje) at 2012-03-09 22:45:22 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147903 Lzzy, Corect))
A lu casillas si Pepe Imi plac ft tare:)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147953 by El_Madridista (Power User) (0 mesaje) at 2012-03-09 23:13:51 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147952 Stefan_G, "... Pepe ..." - :-/


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147954 by saniokv (Lawyer Zone) (0 mesaje) at 2012-03-09 23:55:28 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://rutaobao.com/pages/search_results.aspx?keyword=real+madrid&cid=0&topgo=t&p=1
tre sami fac un cadou de ziua mea...eh, inka oleaca

daca doriti sa dati comanda cineva, puteti sa va adresati

http://rutaobao.com/pages/item_detail.aspx?ItemId=14604720629&Nick=%E5%8D%83%E5%8F%B6%E7%9A%84%E6%B5%B7#0
mmmmmddddaaaaaaa, iaka si pret, cineva o sa se navareasca serios de pe urma autografelor


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147955 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-03-10 00:40:02 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147954 saniokv, http://rutaobao.com/pages/item_detail.aspx?ItemId=15262996314&Nick=bjwy2010 e frumos, dar http://rutaobao.com/pages/item_detail.aspx?ItemId=13889527689&Nick=zjhalex#1 se pare că e original


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147956 by Speedy (Căpăreţul fără Cal) (1 mesaje) at 2012-03-10 02:07:38 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147950 Stefan_G, "... Eh Nia una ca alu Casillas:):) ..." - eu ca la Ramos aș vrea


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147957 by RedRox (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 09:07:02 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147955 Erick, hainele depe ''rutabao.com'' sunt originale??


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147958 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 09:18:13 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
У ЦСКА опорная зона гораздо чильнее чем у мадридцев, поэтому центр поля наш. К тому же в первой игре стало ясно, что и фланги у нас сильнее, Секу Олисе атакует куда острее португальского Роналду. Поэтому фаворит в этой паре в любом случае ЦСКА.


:submasa:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147959 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-10 09:50:09 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147958 ShArK_bOYkiSAmE, "... У ЦСКА опорная зона гораздо чильнее чем у мадридцев, поэтому центр поля наш. К тому же в первой игре стало ясно, что и фланги у нас сильнее, Секу Олисе атакует куда острее португальского Роналду. Поэтому фаворит в этой паре в любом случае ЦСКА. ..." - :subscaun: they made my day


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147960 by True_Madridista (Real Madrid ♥) (0 mesaje) at 2012-03-10 10:13:30 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147958 ShArK_bOYkiSAmE, "... любом случае ЦСКА. ..." - lasă-i ruşii să fantaziruiască cu babele de le eurovision, asa ziceau şi despre Benfica că-s slabaci da leo batut campion, noi cred că un 3:= ca minim îl scoatem din partidă, dar cu se zice cred, şi sper ca să le dăm o lecţie ruşilor

Oficial: MOU nu pleacă nicăieri cel puţin un an asta-i sigur, el a declarat pt marca ca nu se duce nicăieri:w00t::D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147961 by Snitch (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:00:08 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   2 puncte
#147962 by HaPpY_SmIiLe (Moose) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:01:08 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147961 Snitch, sa fii asa dur mereu,dar cu limita,feliz cumpleanos :cake:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147963 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:03:30 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Jucam fifa12 si era Lass in primul 11 si comentatorii spun Vot sevodniao ivo deni rojdenia davai pozdravim :sarcastic:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147964 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:04:56 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147963 blackmd, "... davai pozdravim ..." - No problem
HP Lass


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147965 by soccer75 (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:07:57 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Happy Birthday Lass ! :cake:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147966 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:19:55 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147964 Real_Madrid_CF, "... HP Lass ..." - Hp din contra ? :derphappycry:

Multi ani :cake:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147967 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:26:33 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
o victorie deseara ar fi un cadou bun pentru Lass


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147968 by soccer75 (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:30:19 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147967 Lzzy, probabil o sa-l vedem in prim 11. | :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147969 by ChiKko Club de sah si dameParticipant la concursul Fotografi Amatori (Sorry, i’m psycho!) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:34:47 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
"Бетис" – единственный клуб Примеры, которому Криштиану ещё не забивал :look:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147970 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:35:51 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147969 ChiKko, da si asa noroc au? :O, lasca azi un hatrrick nu ar strica


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147971 by soccer75 (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:39:37 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147970 digori1995, principalul RM 3 points..ca va fi un meci greu...deam CR poate sa marcheze lui Betis shi la anul..|
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j3sXRha5e_k

Editat de către soccer75 la 2012-03-10 11:49:12




Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147972 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:44:51 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147970 digori1995, care noroc ? :rofl:

Dak' anu ista o venit in divizie, ink tat e inainte :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147973 by soccer75 (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:47:59 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Corriere dello Sport: Ибрагимович хочет перейти в «Реал»

«Реал» нашел третьего нападающего. Даже можно сказать, что третий нападающий нашел «Реал». Речь идет о Златане Ибрагимовиче, который на данный момент защищает цвета «Милана». Последние события вокруг него заставляют задуматься о переходе в другой клуб, чем собственно, Златан и занялся.

После проигранного матча в Лондоне, когда «россонери» встречались с «Арсеналом», шведский нападающий подверг жесткой критики главного тренера команды Массимилиано Аллегри, который решил сыграть в этой встрече с тремя нападающими, что было несвойственно нынешнему «Милану». Еще, Ибра был недоволен чересчур защитной тактикой своей команды, поскольку считает, что клуб, который претендует на звание лучшего, должен играть первым номером.

Corriere dello Sport сегодня вышла с заголовком о том, что Ибрагимович хочет перейти в «Реал». Трансфер вполне реален, поскольку у руля команды стоит Жозе Моуриньо, который раньше считал Златана лучшим игроком в мире, о чем не раз говорил. На пресс-конференции в пятницу, перед игрой с «Эспаньолом», Моу сказал, что вновь уедет из Мадрида. В Италии сообщают, что португалец был замечен в Милане и есть предположения, что он вел переговоры с Ибрагимовичом, который кстати, дал свое согласие.

Месть

Именно этого хочет Златан. И хочет он этого от «Барселоны». В недавно опубликованной автобиографии он признался, что в каталонском клубе все были на «побегушках» Лионеля Месси и чуть-ли не молились на него. Швед написал, что Гвардиола делал все, чтобы только аргентинцу было хорошо. И даже переместил его в центр.

Сейчас, Ибрагимович хочет перейти в «Реал», чтобы отомстить каталонцам, которые просто не позволяли ему показывать свою игру. Первая стадия переговоров уже прошла, и прошла она, положительно. Проблемой может стать сам «Милан», который скорее всего потребует немалую сумму денег, хотя скверный характер Ибры, может способствовать тому, что «красно-черные» отпустят его за более приемлемую сумму.

Замена

Марио Баллотели до сих пор связан с переходом в «Милан». Об этом он говорил и сам, недавно заявив, что когда-то там сыграет, поскольку болеет за эту команду. И кажется, уход Ибрагимовича хороший момент, для того, чтобы купить Марио.

Сильвио Берлускони в ближайшее время выделит нужную сумму для того, чтобы купить его и тем самым, заменить Златана.

Источник: AS, Defensacentral, Mundo Deportivo
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147974 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:51:23 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147973 soccer75, da Doamne ca mie tare imi place cum joaca el
:)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#147975 by soccer75 (User) (0 mesaje) at 2012-03-10 11:54:37 (745 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#147973 soccer75, "... перейти  ..." - nu cred ca Milan o sa-l lese...el acum rupe... + nush daca RM il vrea , doar daca Higuain pleaca, shi mai bn Aguero deam
Жозе Моуринью: «Собираюсь продлить контракт с «Реалом»

Наставник мадридского «Реала» Жозе Моуринью намеревается подписать в скором времени новый контракт с клубом, сообщает Daily mail

«Я собираюсь подписать новый контракт с «Реалом». Хочу вписать свое имя в историю клуба», - цитирует португальского специалиста издание.

«Реал» - один из самых больших клубов мира, и я здесь счастлив.  Я чувствую, что в меня верят, и ощущаю полную поддержку директоров и фанатов клуба», - заявил Моуринью.

Напомним, что, по слухам, Жозе Моуринью рассматривался владельцем «Челси» Романом Абрамовичем в качестве одного из основных кандидатов на пост главного тренера клуба.
ÎnchideЗакрыть
Paper Round: Mourinho to stay in Madrid

Jose Mourinho has pledged his future to Real Madrid, effectively ruling the Portuguese manager out of the Chelsea and England running, the Daily Mail reports.
Mourinho is a man in demand, and his recent house-hunting in London had fuelled speculation that he would make a return to England.
But the paper quotes the 49-year-old insisting he is happy in Madrid and keen to continue in Spain.
"I am going to sign a new contract with Real Madrid," Mourinho said. "I would like to have a place in the club’s history.
"Real Madrid and I share a project and we are going to carry on with it. Being part of this team is a fantastic and unforgettable experience for a manager like me.
"Madrid is one of the biggest clubs in the world and I feel happy here. I feel they trust me here and I feel I have the complete support of the directors and all the fans.
"I see my future as achieving more things with Real Madrid and better results that lead to us winning trophies."
Still in London, Chelsea have apparently had two approaches to Athletic Bilbao boss Marcelo Bielsa rejected because the Spaniard will only speak with owner Roman Abramovich (The Mirror).
Bielsa impressed when he lead his side to victory over Manchester United in the Europa League earlier in the week but has reportedly told Chelsea that he does not talk to “people representing other people”.
Jens Lehmann could be set for a return to Arsenal after reportedly being offered a temporary coaching role as part of his plan to become a Premier League manager.
The German is waiting on a decision from UEFA as to whether he can enrol on a course with the Welsh FA after the German FA objected, and the Daily Mail is reporting that Lehmann already has a promise from his former club that he can return and help coach Arsenal’s reserves.
Lehmann missed the deadline to sign up for the German FA’s latest coaching course as he held talks with Schalke about a part-time playing return, despite being 42-years-old, as they continue to search for a replacement for Manuel Neuer.
Staying at the Emirates, Arsene Wenger is reportedly lining up a bid for Dynamo Kiev’s Andrei Yarmolenko (Metro).
The 22-year-old Ukrainian scored seven goals in his first season at Dynamo and 11 in his second before and has also received interest from Shakhtar Donetsk and Napoli.
Finally, the Daily Mail reports embarrassment for Blackpool after news that the players were denied entry to their team hotel after a stop was put on the club credit card.
Less than a week after it was revealed that owner Owen Oyston earned a cool £11 million during Blackpool’s season in the Premier League, the team had two credit cards rejected when they tried to check into their hotel in Peterborough before club secretary Matt Williams managed to come up with a way to secure payment.
ÎnchideЗакрыть

Editat de către soccer75 la 2012-03-10 12:10:06




Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5910 5911 5912 5913 5914 5915 5916 5917 5918 5919 5920 5921 5922 5923 5924 5925 5926 5927 5928 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.