Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5855 5856 5857 5858 5859 5860 5861 5862 5863 5864 5865 5866 5867 5868 5869 5870 5871 5872 5873 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#146576 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-02-23 17:26:32 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
:trolldad: 1-1


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146577 by snyper Drivers ClubParticipant la concursul Counter-Strike Masters Tournament (Maia Sandu - Președinte!) (0 mesaje) at 2012-02-23 17:35:23 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146576 TranceM, da tu ca tot timpul te trezesti la timp


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146578 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-02-23 17:36:15 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146577 snyper, aveam PB..... ca de sarbatoare mi la scos...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146579 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-23 18:07:42 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146574 EstChannel,
#146575 WestChannel,

:D:D


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#146580 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-02-23 18:21:21 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146578 TranceM,



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146581 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-02-23 18:40:01 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
tat asta ii uinea,ca am jucat 1-1 cu TSKA,principalu ca Dima si Benz is accidenatati,Dima sarcau inca o luna,sta.

Ибаньес: «Переход Хаби в «Ювентус» невозможен


В последнее время, в Италии много говорится о возможном переходе Хаби Алонсо в «Ювентус», однако его агент - Иньяки Ибаньес опроверг эти слухи. «Переход Хаби в «Ювентус» невозможен. Сейчас он очень счастлив в «Реале», и я не вижу ни одного другого варианта для Алонсо, ни Турин, ни Париж, ни Монголия...он счастлив с «Реалом».

Ибаньес также немного поговорил о контракте баска. «У Хаби еще два с половиной года контракта с «Мадридом», не вижу причин, чтобы он ушел. Закончить карьеру в «Реале»? Вполне возможно, хотя в футболе случается все».
ÎnchideЗакрыть

El Confidencial: ”Jese Rodriguez la prima echipa din sezonul viitor”


Cotidianul El Confidencial anunta ca Jose Mourinho s-a decis asupra primului nume important din cantera pe care-l va promova definitiv la prima echipa. Daca Antonio Adan sau David Mateos au fost promovati din necesitate si la initiativa oficialilor merengue, Jose Mourinho s-a decis dupa ce a urmarit peste 70% din meciurile Castillei din acest sezon asupra lui Jese Rodriguez. Pustiul in varsta de 18 ani va evolua din sezonul viitor la prima echipa si va face la fel ca si anul trecut pregatirea de vara cu Real Madrid. Numai ca din sezonul viitor, Jese va deveni jucator al primei echipe.

Supranumit ”Cristiano al Canterei”, Jese Rodriguez este titular la Castilla si cel mai bun pasator al echipei in acest moment. Chiar daca a inceput fotbalul ca atacant, Jese evolueaza acum mai mult in banda, de unde prefera la fel ca si idolul sau sa intre in centru si sa suteze puternic. Jose Mourinho a ramas impresionat de calitatile sale inca din cantonamentul din Statele Unite unde Jese s-a pregatit exemplat si a reusit evolutii bune in partidele amicale in care a jucat.

Se pare ca antrenorul portughez a comunicat deja decizia sa oficialilor madrileni si a tinut sa-i ofere continuitate lui Jese la echipa condusa de Alberto Toril, lasandu-l pana la finalul sezonului sa se lupte pentru promovare. Impresariat de Gines Carvajal, Jese Rodriguez este privit cu ochi buni in club si de presedintele Florentino Perez, care i-a prelungit contractul stabilindu-i o clauza de reziliere cifrata la 30 de milioane de euro.

In atentia lui Jose Mourinho se mai afla alti jucatori din Cantera, titulari in echipa lui Alberto Toril. Daniel Carvajal, este fundas dreapta si pare unul dintre cei mai promitatori jucatori de banda din noua generatie. Ales in 2011 fundasul dreapta al anului intre ”tinerele talente” premiate de Federatia Spaniola, Carvajal este un lateral ambidextru care poate juca si in banda stanga. Are o tehnica peste medie, este foarte puternic in ciuda inaltimii sale si foarte rau in joc. Un alt nume remarcat de Jose Mourinho in acest sezon este Denis Tcherysev. Rusul s-a nascut in Spania si a batut pasul pe loc in ultimii ani din cauza unor accidentari, dar venirea lui Alberto Toril l-a salvat. Este un jucator diferit acum, foarte puternic dar tehnic si inteligent. Si Alvaro Morata este in atentia antrenorului lusitan, dar cel mai probabil, tanarul atacant va fi imprumutat. Sevilla are cele mai mari sanse sa-l obtina pe varful care a trezit interesul chiar si marelui Arsenal Londra.
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   1 puncte
#146582 by vitalic838 (User) (0 mesaje) at 2012-02-23 19:40:22 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
"Fara Guardiola, noi nu suntem NIMIC! Barcelona nu exista" Mesajul disperat al starurilor de la Barca sa-l tina pe Pep si din vara


Guardiola nu a semnat inca prelungirea cu Barcelona, iar asta ii ingrijoreaza pe jucatori.
Dani Alves lanseaza un mesaj de "atentie" pentru toti jucatorii Barcelonei. Cu totii vor fi responsabili daca din vara Pep va alege sa plece la alt club:

"Suntem fericiti cu Guardiola. Noi, fara el nu suntem nimic. Daca va pleca vreodata, noi vom purta o parte din vina.

"10 puncte sunt multe, dar incercam sa mai reducem din diferenta. Avem o problema cand jucam in deplasare, nu e destul echilibru", a spus Dani Alves.
ÎnchideЗакрыть
:banana:
Marca scrie ca "ingerul" Di Maria va lipsi o luna de zile la Real, dupa ce in urma cu doua zile a recidivat la un antrenament.

Asta nu este singura veste proasta primita de Mourinho. Dupa meciul cu TSKA Moscova, a aflat ca Benzema nu va mai putea juca pentru doua saptamani.

Egalati de un madrilen: Wernbloom este mare fan blanco!


Pontus Wernbloom, autorul golului egalizator al rusilor din minutul 93 a facut o declaratie suprinzatoare la finalul meciului. Suedezul adus de CSKA Moscova de la AZ Alkmaar a marturisit ca este membru al Fan Clubului Real Madrid din Suedia: ”Da, este adevarat, pentru mine a fost un vis devenit realitate sa joc impotriva Realului. Mi-as fi dorit sa joc in celalalt tricou, dar stiu ca asta nu se va intampla niciodata” a spus Wernbloom pentru Viasat.

Actualul mijlocas al celor de la CSKA spune ca spera ca echipa lui sa reuseasca surpriza, dar este constient ca meciul de pe Bernabeu se anunta mult mai greu: ”Ne dorim un meci bun in Spania dar stim ca nu va fi la fel de usor. Nu meritam acest egal dar am crezut in noi si poate am fost recompensati. Real Madrid joaca altfel acasa, are jucatori de calibrul mondial in fiecare compartiment iar pe propriul stadion sunt o echipa incredibila.” marturiseste suedezul care a descris si cum s-a marcat golul din final: ” A fost fructul hazardului. A fost minge trimisa in careu la intamplare, recentrata intamplator si care m-a adus pe mine fata in fata cu Iker. Nu a trebuit decat sa trag” spune cu umor suedezul care a recunoscut ca in timpul liber vine pe Bernabeu sa urmareasca meciurile echipei sale favorite.

Suedezul in varsta de 25 de ani s-a nascut la Kunglav este mijlocas defensiv iar anul trecut la nunta sa o parte a prietenilor sai din Pena Real Madrid Suedia au venit imbracati cu costume si tricouri cu Real Madrid. Marturiseste cu umor ca ar fi facut si el la fel, daca sotia nu trecea la amenintari. Incepand cu anul 2010, Pontus are un copil, Mille, despre care este convins ca va ajunge fotbalist. Wernbloom este un personaj aparte in nationala Suediei, el confesandu-se presei suedeze ca va sustine Partidul Demoncrat in alegerile din 2010, aspect surprinzator pentru un sportiv suedez.
ÎnchideЗакрыть
Tipa ii de-a nostru!!


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#146583 by sourus (User) (0 mesaje) at 2012-02-23 21:39:36 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146584 by teoma94 (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-23 21:48:25 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146585 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-23 21:55:00 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146583 sourus, fail, ashe trebuia




Mesaj util ?   Da   12 puncte
#146586 by El_Madridista (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-23 22:00:10 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146587 by Chrissty (SST | RealMadrid Fan™) (0 mesaje) at 2012-02-23 22:01:36 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146588 by snyper Drivers ClubParticipant la concursul Counter-Strike Masters Tournament (Maia Sandu - Președinte!) (0 mesaje) at 2012-02-23 22:11:44 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146589 by El_Madridista (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:08:59 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Ash dori sa vad o in supercupa Europei ! Real Madrdi- Man U
voi?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146590 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:10:08 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
spoate o intrebare, de ce postul meu cenzurat ? :)

anume acesta

#146585 EstChannel,


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146591 by Cotyname (Cotyname cu limba zveltă) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:10:38 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146589 El_Madridista, "... Real Madrdi- Man U ..." - sau Man City..


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146592 by El_Madridista (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:11:27 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146591 Cotyname,  nu arata asa pristijna :D

Лучшие бомбардиры лиги Чемпионов
1 Рауль 71

amu intrasem pe wiki.. si ma uit cu asa o mindrie! :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146593 by Cotyname (Cotyname cu limba zveltă) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:15:35 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146592 El_Madridista, "... nu arata asa pristijna ..." - pt cine ş cum..
City poate chiar e mai puternică la moment, ş va fi un meci mai înteresant, mai greu


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146594 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:16:50 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#146595 by YoH (Never Back Down) (0 mesaje) at 2012-02-23 23:29:58 (748 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Оборона «Реала» на выезде почти идеальна

«Реал» пропустил от ЦСКА, но оборона команды Моуриньо все равно остается одной из лучших в Европе. И особенно в Лиге чемпионов, где «бланкос» пропустили всего три мяча. Но дело не только в этом. Это первый гол, который «Мадрид» пропустил в выездных в Лиге чемпионов после 3 мая 2011-ого года, когда «сливочные» играли с «Барселоной».

Но все же статистика выездных матчей (Лиги чемпионов) в обороне после прибытия Моу поражает - всего лишь 7 пропущенных мячей в 10 выездных матчах. Даже у «Барселоны» нет такого показателя. Она, в последних 10 выездах Лиги чемпионов пропустила 8 мячей (команда Гвардиолы была номинальной гостей в финале 28 мая 2011-ого года).

Во времена Пеллегрини, «Реал» пропускал в каждом выездном матче Лиги чемпионов, да и дома, защита особо не блистала.

Источник: real-fc.com/


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146596 by Chrissty (SST | RealMadrid Fan™) (0 mesaje) at 2012-02-24 13:15:12 (747 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   14 puncte
#146597 by El_Madridista (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-24 14:13:27 (747 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146596 Chrissty, :&#039;-( atunci chiar Retraiala ! o fost un campionat cu nervi! dar frumos!


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146598 by System at 2012-02-24 15:05:16 (747 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146596 Chrissty, mda... kiar o fost un campionat foarte frumos si ku multi nervi,tin minte k fratele meu imi spune k tipa dak real nu egaleaza in prima repriza ap ii kaput ku real totusi pina la urma nu o egalat in prima repriza,da eu eram mititel s tinem dejitili in crusi k s ma ajiuti dumnezeu :D ,s din a 60 min so inceput,la mmini akasa ink era sinu s sarem in sus s ma laudam k o kistigat tin minte vreo 3 meciuri ku stres in anu sela,cind kistigam 2-0 pi santander s din min 70 scatinile neo egalat,da eu sidem in pad asudat iar ku dejitili in crusi :D s ma rugam s bata gol s in ultima minuta bate gol R.CARLOS,alt meci cu stres o fost asela ku Sevilla care so terminat tot 3-2 da sel mai stresovanii meci o fost ku espanyol cind perdem 3-1 hattrick o batut Tamudo s pin la uram 4-3 am kistigat,inik tin minte k so terminat la egalitate de puncte cu Barca campionatu,daca nu ma gresesk mi se pare ca 66-67 puncte asa ceva


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#146599 by RDC (Obsedat de singurătate) (0 mesaje) at 2012-02-24 15:24:30 (747 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#146596 Chrissty, vreu si de pe camp nou sa plecam asa :)

Iker ce tinar era :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#146600 by System at 2012-02-24 15:43:57 (747 săptămâni în urmă) - [Link]Top
baieti kum pot s pun o informatie in spoiler?


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5855 5856 5857 5858 5859 5860 5861 5862 5863 5864 5865 5866 5867 5868 5869 5870 5871 5872 5873 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.