Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (977 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5777 5778 5779 5780 5781 5782 5783 5784 5785 5786 5787 5788 5789 5790 5791 5792 5793 5794 5795 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#144626 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-09 23:11:50 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144624 LIONSIS, "... am gasit la trancem in profil ..." - :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144627 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-09 23:12:58 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top



Mesaj util ?   Da   1 puncte
#144628 by Lion_com2 (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-10 00:25:18 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top


:lol:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144629 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-02-10 00:29:22 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144628 Lion_com2, :submasa:


p.s:troll:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144630 by shevchenko7 (deputatu) (0 mesaje) at 2012-02-10 11:14:13 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144628 Lion_com2,
:subscaun:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144631 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-02-10 11:49:11 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
cine din fanii RM doreste sa intre in chatul de pe skype PM mie


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144632 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-02-10 11:58:10 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144631 TranceM, tu ai skype meu :derp:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144633 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-10 13:27:59 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Жозе Моуриньо уже планирует предсезонку 2012/2013

ashe k nu mai pleaca el nicaieri, stati linistiti :)


Mesaj util ?   Da   5 puncte
#144634 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-02-10 14:07:20 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
GOOD NEWS: Marcelo trained with the same intensity and with the rest of the team today.


Mesaj util ?   Da   4 puncte
#144635 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-02-10 14:34:34 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144634 Erick, super.:ae:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144636 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-02-10 14:53:42 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144634 Erick, stire buna :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144637 by El_tOrEaDoR (Power User) (0 mesaje) at 2012-02-10 15:48:14 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Ван Перси: «Я хочу играть за «Мадрид»!
Сегодня утром Робин Ван Перси завтракал в Shenley Training Centre, где у него взяли в интервью. Игроку сказали, что «Реал» им интересуется и хочет приобрести, но судя по всему, голландец хорошо знал об этом и сказал пару слов об этом. «Я очень польщен тем, что такой великий клуб, как мадридский «Реал» интересуется мною. Ясное дело, что я хочу там играть. Для меня это будет большой вызов, я готов».

Однако Робин понимает, что его никто не собирается отпускать. «Я не поверю, что «Арсенал» будет меня продавать».

Ван Перси на данный момент является лучшим бомбардиром Премьер-лиги с 22 голами в активе, в борьбе за Золотую бутсу он отстает от на два мяча от Криштиану, и на один от Месси. «Реал» хочет приобрести его, но Венгер будет делать все возможное, чтобы не дать этому случится.

Мартинес выбрал «Мадрид»

В Италии почти все источники сообщают, что «Интер» вступил переговоры с «Атлетиком» по трансферу Хави Мартинеса. Однако, через день команда Моратти отозвала свое предложение, лишь по одной причине - Мартинес сообщил руководству, что перейдет в «Реал Мадрид». Об этом в частности, сообщила Tuttomercato, близкое к миланскому клубу.

Флорентино Перес обошел «Челси» и «МЮ» в гонке за Хави, и по некоторым данным, сумма трансфера баска в «Реал» составит примерно 27 миллионов евро, или немного меньше, если же «Атлетик» согласится на это.

Dи Мария и Озил - лучшие ассистенты Примеры

«Реал Мадрид» - лучшая команда Примеры по числу голевых передач, их у команды Моу - 48. Есть два футболиста, которые особенно помогли достичь этого показателя - Анхель Ди Мария и Месут Озил - крылья «Мадрида». Аргентинец сделал 13 голевых передач, а немец 11. Немного не мало, на двоих они сделали 24 голевые передачи.

В индивидуальном плане, статистика Ди Марии лучше, нежели у Озила. Анхель сделал 13 голевых передач, сыграв лишь 14 матчей, а точнее 948 минут. В среднем, Ди Мария отдает голевую передачу каждые 73 минуты. Лучший забивала с передач аргентинца, является - Криштиану Роналду. Он забил пять голов с передач «El Fideo».

Что же касается Озила, то благодаря отличной игре в последних турах он стал вторым лучшим ассистентом Примеры с 11 голевыми передачами. В 2012-ом году он играет просто волшебно, и уже отдал шесть голевых передач в пяти матчах этого года. Для показателя в 11 голевых передач, Месуту понадобилось 1,411 минут. В среднем, один голевой пас на 128 минут. Больше всех, с передач Озила забил - Бензема (4 мяча).

Карлос: «Пепе научится быть более спокойным»


Роберто Карлос встал на защиту защитника «Реала» Пепе. «Если Рауль забивал великолепные голы в матчах с «Барселоной» и его считали идолом, то Пепе делает тоже самое, только со своим стилем игры, и играя в защите. Он пока молодой и научится быть более спокойным. Это стиль «Мадрида» - быть бойцом, по футбольным меркам».

Пару слов о Криштиану. «Я был удивлен, когда болельщики его критиковали и свистели в его адрес. Хотя иногда здравая критика не мешает».

И наконец он сказал пару слов о Класико. «В финале Кубка Короля «Мадрид» уже доказал, что может играть с «Барселоной».


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144638 by HaPpY_SmIiLe (Moose) (0 mesaje) at 2012-02-10 15:52:45 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144637 El_tOrEaDoR, "... Ван Перси: «Я хочу играть за «Мадрид»!
..." - mujic )))
as vrea sa vina )))


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144639 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-02-10 16:22:38 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144637 El_tOrEaDoR, Javi Martinez ca atare rupe, imi place, dar avem multi jucatori pe pozitia sa. El poate si joaca in ultimul timp ca CB, asa ca nu ar strica. Oricum, totul ramine la categoria zvonuri)



#144638 HaPpY_SmIiLe, e un jucator ft bun, dar sa avem in echipa 3 super-atacanti ar fi prea mult)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144640 by AnVeRsTeR (N5 Blood ♛) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:34:58 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144637 El_tOrEaDoR, "... Ван Перси: «Я хочу играть за «Мадрид»!  ..." - powered by Marca... asa ca relax :)

#144637 El_tOrEaDoR, "... «Я очень польщен тем, что такой великий клуб, как мадридский «Реал» интересуется мною. Ясное дело, что я хочу там играть. Для меня это будет большой вызов, я готов» ..." - nu nax... asta in genere treb' sa fii naiv tare sa crezi in asta :lol: Da șî rușii haroș ple... iaka fraza in original:

“It is an honour to be linked with such an important club as Real Madrid and of course I would be excited at the prospect of playing there.”

si chiar daca si o fost asa un interviu apai maximum ce el o spus asta o fost:

"It is an honour to be linked with such an important club as Real Madrid"

p.s. presa... :yawn:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144641 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:35:31 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144640 AnVeRsTeR, dirdie kilotzii ? :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144642 by AnVeRsTeR (N5 Blood ♛) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:37:00 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144641 EstChannel, "... dirdie kilotzii ? :fuckthatbitch: ..." - ph00te-o bai...)) Chiar is sigur 100% ca noul contract ii aproape... :) Si atunci eu o sa te trollesc :troll:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144643 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:41:28 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144642 AnVeRsTeR, "... Si atunci eu o sa te trollesc ..." - :fuckthatbitch: și la vară Van Persie vine la noi


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144644 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:46:34 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Ван Перси: «Я хочу играть за «Мадрид»! ... asta n-o sa fie. Arsenal daca il mai vinde pe Van Persie ap tocina ca ramine fara de valori


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144645 by AnVeRsTeR (N5 Blood ♛) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:46:37 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144643 blackmd, "... :fuckthatbitch: și la vară Van Persie vine la noi ..." - ei bun, daca spui... :lol:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144646 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:48:51 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
chiar si daca are nevoie de ceva RM atunci la sigur ca nu atacant


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144647 by moraruvaleian (User) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:50:32 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#144644 Lzzy, "... ramine fara de valori ..." - eu sunt total deacord cu tine, dar aminteşte-ţi că şi Fabregas era o valoare, el era un jucător foarte important pentru Arsenal, dar jucătoru a vrut să plece şi nici Wenger nic compania nu l-au oprit, chiar daca eu cred că Persie chiar e un jucător bun, dar nouă el nu ne trebuie, avem mulţia atacanţi de valoare şi van persie va trebui sa arate un joc extraordinar ca să-i întreaca pe Pipita şi Benz


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144648 by Lzzy (Viva España | RM & MU) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:52:23 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Хаби Алонсо: «Моуринью не говорил, что уйдет»


Полузащитник мадридского «Реала» Хаби Алонсо заявил, что наставник «сливочных» Жозе Моуринью никогда не говорил о своем намерении покинуть столицу Испании по окончании нынешнего сезона.

В январе появилась информация, что португальский наставник был разочарован критикой со стороны поклонников «Королевского клуба» и изъявил желание вернуться в английскую Премьер-лигу.

«Тренер никогда не говорил такого, - цитирует Алонсо Goal.com. – Вся команда сфокусирована на игре – это сейчас самое главное. Мы лидируем, поэтому не станем отказываться от выбранного стиля».

Под руководством Моуринью «Реал» уверенно лидирует в Примере, а осенью без проблем вышел в плей-офф Лиги чемпионов. Тем не менее, «сливочным» не удалось обыграть своего главного соперника «Барселону» в очных встречах чемпионата и Кубка страны, что и повлекло за собой критику экс-тренера «Челси» и «Интера».
ÎnchideЗакрыть

#144647 moraruvaleian, wenger daca pleaca atunci sa dus Arsenalul. Wenger este Arsenal


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#144649 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-02-10 17:58:16 (750 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Робин ван Перси: «Хочу играть за «Реал», но «Арсенал» не согласится вести переговоры»

Нападающий «Арсенала» Робин ван Перси прокомментировал информацию о том, что во время летнего трансферного окна он может перейти в мадридский «Реал».

«Конечно, приятно, когда интерес к тебе проявляет такой серьезный клуб, как «Реал Мадрид». Я хочу играть там. Но не думаю, что «Арсенал» согласится вести переговоры о моей продаже», – приводит слова ван Перси Marca.

Добавим, что действующий контракт голландского форварда с «Арсеналом» рассчитан до 2013 года.

В текущем сезоне ван Перси сыграл в 24 матчах английской премьер-лиги и забил в них 22 гола.


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5777 5778 5779 5780 5781 5782 5783 5784 5785 5786 5787 5788 5789 5790 5791 5792 5793 5794 5795 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.