Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5698 5699 5700 5701 5702 5703 5704 5705 5706 5707 5708 5709 5710 5711 5712 5713 5714 5715 5716 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#142651 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-23 16:28:10 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142650 Experiment, "... se poate pe Kaka, de-i dat sansa ..." - da eu credeam k tu o să scrii altă familie...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142652 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 16:31:22 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
kiar as vre ozil sa joace in clasico
nu cred ca daca ku bilbao a jukat atit de bine sa joace rau urmatorul meci(plus la asta are stimul p/u ca sa nimereasca din nou prim 11 stabil)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142653 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-01-23 16:43:36 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
de la antrenamentul de azi au lipsit Pepe, Ramos, Granero, Lass
wtf ?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142654 by Without (<>) (0 mesaje) at 2012-01-23 16:45:29 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142650 Experiment, "... oricum nu avem ce pierde. ..." - lol..de lasat miinele jos tot nu-i bine. IMHO Kaka nu are ce cata in RM


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142655 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-23 16:50:48 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
As scrie ca Real va sosi in Barcelona,in ziua meciului,mi se pare o ideie buna,sa nu fie terozrizati jucatorii,de suporterii catalani.


Mesaj util ?   Da   2 puncte
#142656 by BenLinus (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 16:57:47 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
spuneti va rog kum sa privesc si eu meciurile lui Real Madrid...?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142657 by Petru4oParticipant la concursul Counter-Strike Masters Tournament (Madridista Por Siempre) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:01:20 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142656 BenLinus, "... 1. Click aici pentru a vedea cum să privești prin sopcast și VLC meciurile. ..." -


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142658 by BenLinus (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:02:37 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
unde aici? :|:|.......


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142659 by Petru4oParticipant la concursul Counter-Strike Masters Tournament (Madridista Por Siempre) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:04:44 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142658 BenLinus, in #0


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142660 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:05:01 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142658 BenLinus, instalezi prog. Sopcast....

si asteptzi cind real o s joace, baietzii de pe forum pun linkuri care direct se deschid prin programa ceea


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142661 by BenLinus (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:06:37 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
ap eu am vazut linkurile celea,da la mine nu se deschideau,inseamna ca trebu programa asta Sopcast?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142662 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:07:14 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142653 Erick, С. Рамос отсутствовал на тренировке по личным причинам с разрешения руководства клуба.

in rest nu stiu :look:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142663 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:08:30 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142661 BenLinus, http://www.sopcast.cn/download/


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142664 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:49:15 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Алан Дзагоев: «Если пройдем «Реал», серьезно займусь английским»

Дебютный сбор ЦСКА подходит к концу - можно подводить первые итоги. Своими впечатлениями от двух недель работы в испанском Кампоаморе делится один из ведущих игроков армейцев.

- Лучше поговорим о «Реале». Когда смотрели «класико», за кого болели? За «Барселону», как обычно?

- Нет, за «Реал».

- Неожиданно.

- Игра «Барселоны» по-прежнему доставляет подлинное удовольствие, но «Реал» было уже жалко, хотелось, чтобы он наконец смог оказать настоящее сопротивление. Не скажу, чтобы сильно болел за него, но сочувствовал.

- Что будет, если Пепе в будущих матчах наступит на руку Алану Дзагоеву?

- Видимо, сейчас я должен сказать, что ответить надо будет только хорошей игрой и голом? Что ж, на самом деле так оно и есть, и каждый футболист прекрасно понимает, что лезть в разбирательство на кулаках и тем самым подводить команду ни в коем случае нельзя. Но что в подобном моменте случится непосредственно на поле, где эмоции бушуют, никто до конца не знает. Надеюсь, что я отвечу именно так, как следует (улыбается).

- После выходки Пепе продолжали болеть за «Реал»?

- По-моему, в тот момент это уже было бесполезно – «Барселона» все в очередной раз доказала.

* * *

- Время от времени вспыхивают разговоры об интересе «Реала» к вашей персоне. Если бы за ними стояло что-то серьезное, поехали бы в Мадрид прямо сейчас?

- У них Озил не всегда в состав попадает, да еще и Кака на лавке глухо сидит, зачем им Дзагоев на эту позицию? Когда подобная информация появилась в интернете впервые (это было после игры с "Депортиво"), у меня действительно голова закружилась от перспектив. Но сейчас прекрасно понимаю: до такого уровня мне работать и работать.

- Между тем кроме «Реала» применительно к вам мелькают в прессе и другие клубы...

- Да, то я уже одной ногой в «Манчестере», то в «Арсенале», то в «Лацио» с «Фиорентиной». Ерунда все это - не надо увлекаться слухами.

* * *

- «Барселона» показала, как надо обыгрывать «Реал». Вы готовы 21 февраля представить себя в роли Хави?

- А чего мелочиться - давайте сразу в роли Месси (смеется).

- Но если говорить серьезно, есть ли в армейской колоде сильные козыри против «Королевского клуба»? Не задрожат ли коленки?

- Опыта уже хватает, чтобы не задрожали. Думаю, «Интер» Моуринью, выигравший Лигу чемпионов, посильнее нынешнего «Реала» был - и никто тогда не вибрировал. Надо выходить на игру с мыслями о победе и цепляться за каждый шанс. Только тогда может что-то получиться.

- Что вы отдали бы за пару ваших мячей на «Сантьяго Бернабеу»?

- Отдал? Даже не знаю.

- Хорошо - что согласились бы сделать за это? Условно: 24 часа непрерывного интервью в редакции «СЭ» потянули бы?

- Не-е-т! Только не это! Давайте так: если пройдем «Реал», обещаю - возьмусь серьезно за английский!

- И на первом сборе в 2013-м уже сможете на нем объясниться!

- Ух, вы ставите слишком сложные задачи. Но ради победы над «Реалом» готов под ними подписаться.
ÎnchideЗакрыть

el ii madridist.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142665 by BenLinus (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 17:59:03 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
gata sa primit:) akum abia astept urmatoru meci a lui Real..

gata sa primit:) akum abia astept urmatoru meci a lui Real..

gata sa primit:) akum abia astept urmatoru meci a lui Real..


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142666 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-23 18:03:52 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142664 Nikusoor07, "... Алан Дзагоев: «Если пройдем «Реал», ..." - :sarcastichand: vrabia mălai visează :sarcastichand:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142667 by Speedy (Căpăreţul fără Cal) (1 mesaje) at 2012-01-23 18:06:32 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142664 Nikusoor07, "... el ii madridist. ..." - :fuckthatbitch : :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142668 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-23 18:09:32 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142666 raul_7, "... vrabia mălai visează ..." - da mai stii :pokerface:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142669 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-23 18:20:24 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142668 blackmd, nu văd un posibil eșec în fața acestei echipe...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142670 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 21:13:12 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142669 raul_7, "... un posibil eșec ..." - da cind ultima dataau pierdut de la ei?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142671 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-23 21:14:12 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.as.com/encuestas/encuesta/Real-Madrid-16795


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142672 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-23 21:22:36 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Acest mesaj nu respecta eticheta de comunicare și a fost ascuns. Click dacă oricum dorești să-l vezi.
#142673 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-23 21:55:33 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142670 LIONSIS, "...da cind ultima dataau pierdut de la ei? ..." - ieri... și parc nu ții minte :slap: Real j joacă cu dînșii de 2 ori pe zi :sarcastichand:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142674 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-23 22:11:55 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Iker Casillias

Iker Casillas played his 600th official match with Real Madrid against Athletic Bilbao. The goalkeeper analysed the game in the mixed zone.

"It's important to keep winning. We still have a five-point cushion. I have too many emotions and memories of my 600 games with the team. It's funny that I've reached the number against Athletic, who were the team I faced in my debut. I'm very happy and proud to be in the ranks with legends like Gento and Hierro. It means the road I've been on has been long and not necessarily easy. I didn't expect to play so many games."

"We can't start losing our minds and pointing the finger at each other. Whistles are really aimed at all of us. We must all be united, team and fans alike. That's the way to earn good results. We must all row in the same direction if we want to celebrate winning the league title. I don't have a bad relationship with any of my teammates. You'll have to ask Marca about what they publish. I have nothing against it, but you'll have to ask them about today's article. We're not here to say if it is or isn't true. We shouldn't get dragged into this."

"This is the Bernabeu and any whistle at our coach is also aimed at us. If we want to win a title and celebrate on 13 May we must all row in the same direction. That's what matters. We shouldn't go crazy and point the finger at teammates, coaches or executives. We lost one game, the team didn't play well and we must now think about our next match in the Copa del Rey."

"It will obviously be complicated to win the tie, but I wouldn't rule it out. If Barcelona managed to win 2-1 over here why can't we do the same? We intend to win the tie and it will be an exciting and vibrant match. We haven't lost anything yet and we must do our best to reach the next round. Today it was the league, tomorrow it's the Cup and some other day it will be the Champions League. More than ever we must be united. That's what matters."

"I don't have a bad relationship with any teammate. We coexist in training sessions, pre-match gatherings and games, like all other squads. I may get angry with someone one particular day, or someone may get angry at me, but it's not something to dwell on. There are no problems between the Spaniards and Portuguese on the squad. I find it quite absurd also because there happens to be Brazilian players amongst the so-called Portuguese group."
ÎnchideЗакрыть

P.S sory daca a fost nu am urmarit ultimele 3 pagini :pardon:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142675 by Allyx Club de sah si dameMuzician (I love my Nikolly) (2 mesaje) at 2012-01-23 22:58:30 (752 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu fluierat. Nici la Inter, nici la Porto, nici la Chelsea, dar pentru mine nu e o problema. Aici a fost fluierat Zidane, a fost fluierat Ronaldo sau Cristiano care este Gheata de Aur? De ce eu n-as fi? Zidane, Ronaldo si Cristiano au raspuns prin goluri eu voi raspunde prin munca mea. La Chelsea as fi acceptat mai greu astfel de huiduieli dar aici, unde au fost fluierati cei mai mari, cine sunt eu sa spun ceva? Nu m-am nascut madrilen, sunt doar un profesionist care munceste pentru acest club grandios. Cu cei din conducere am o relatie fantastica, asta conteaza mult” a spus Ze.



Mau impresionat declaraţiile sale :)


Mesaj util ?   Da   1 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5698 5699 5700 5701 5702 5703 5704 5705 5706 5707 5708 5709 5710 5711 5712 5713 5714 5715 5716 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.