Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2026-06-27 05:37:32 (1 zi în urmă) - [Link]


Omul ista e rupt :rofl:




Mesaj util ?   Da   1 puncte

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 5692 5693 5694 5695 5696 5697 5698 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#142201 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-21 17:45:24 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142200 raul_7, "... sorry pntr cuv. necenz. ..." - sorry pt. censored :pardon:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142202 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:47:27 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142201 Igorashhh, dac deam m'o răzghit :annoyed:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142203 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:47:52 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142198 Nikusoor07, daca niom lua dupa logika ta apa real ramine de nika, mai ghine taci
daca si zidane(carei madridista) il sustine pe mou sil apara
konsider ca face destul de bine daca nu se va uita in gura kitorva guri cascate al de tine.
Dupa tine la practic la fiecare ekipa de fotbal in fiecare an ar trebui skimbat antrenorul...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142204 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:48:05 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Бесполезный Роналду
Накануне очередного класико, на этот раз в рамках четвертьфинала Кубка Испании, «Советский спорт» размещает материал газеты Publico, которая отвечает на вопрос, почему суперрезультативный нападающий «Реала» Криштиану Роналду продолжает уступать форварду «Барселоны» Лионелю Месси золотые мячи.

«Действительно, если руководствоваться голыми цифрами, приз лучшему игроку года должен был получить Роналду. Он превосходит Месси почти по всем индивидуальным показателям за текущий и прошлый чемпионаты: забил больше голов (61 против 50), нанес больше ударов по воротам (217 против 168). В этом сезоне он чаще отбирает мяч (37 отборов против 21), совершает меньше потерь (194 против 251). Месси сильно превосходит Криштиану разве что в голевых передачах.

И тем не менее такая статистика не убеждает. Газета Publico внимательно посмотрела статистику по голам и выяснила удивительную вещь: почти все голы Роналду не принесли «Реалу» никакой пользы.

Роналду забил за всю карьеру в «Реале» 83 мяча. И они принесли его команде только 4 очка! То есть лишь один мяч из этих 83 оказался для «Реала» победным, а еще один принес команде ничью. Остальные голы лишь меняли разницу в счете – например, вместо 2:0 становилось 3:0. То есть эти голы оказывались, по сути, бесполезными!

Эффективность Месси куда выше. Publico подсчитала, что Роналду требуется забить 26,7 гола, чтобы принести «Реалу» одно очко. Месси же – всего 7,2», – констатирует издание.

Колумнист The Daily Mail Мартин Сэмюэл между тем считает, что Роналду самое время вернуться в «Манчестер Юнайтед».

«Лучший снайпер Ла Лиги, нанес больше всех ударов по воротам, входит в пятерку лучших ассистентов – «Юнайтед» наверняка рассчитывают на то, что к такой роскошной статистике «галактикос» останутся равнодушными. И только идиот может по-прежнему верить в то, что на «Олд Траффорд» не соскучились по Роналду.

Обсуждавшийся на все лады кризис в полузащите довел до того, что поклонники «красных дьяволов» уже вовсю превозносят возвращение Скоулза и теперь вынуждены признать: индивидуальный блеск португальца затмевал отдельные недостатки команды. С Роналду «Юнайтед» представлял собой грозную силу – и Руни был счастлив. Без португальца команда стала слишком зависеть от Руни, которому не всегда удается справляться с таким давлением.

Мы скучаем по Роналду. Английский футбол скучает. И «Юнайтед», вне всякого сомнения, по нему скучает. И если 80 тысяч болельщиков «Реала» не в состоянии понять и оценить красоту этого игрока, то мы – в состоянии, и он должен об этом знать. Он этого достоин, действительно достоин! В том числе и того, чтобы за него заплатили 80 миллионов фунтов. Если его возвращение состоится, то это будет лучшая покупка в эпоху Глейзеров», – убежден Сэмюэл.
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142205 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:50:56 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142204 ER3, "... Роналду забил за всю карьеру в «Реале» 83 мяча ..." -

#142204 ER3, "... И они принесли его команде только 4 очка! ..." -

:jackie: Timpenii


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142206 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:51:56 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142203 Real_Madrid_CF, "... in gura kitorva guri cascate al de tine. ..." - bai kopkil prost,eu pe tine nu te-am insultat si daca nu sunt de acord cu politica lui Mou,nu tre sa sari repede asa,cum in kzdms,espanyol si cu betis joaca egal cu barca si noi pierdem,tot timpul,la ei,pina cind o sa fie Mou la Real,a sa cistigam la soole vara pe dinsii.


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142207 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:53:33 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142205 blackmd, "... Timpenii ..." - Мартин Сэмюэл !!!


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142208 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:53:46 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142206 Nikusoor07, "... cu barca si noi pierdem,tot timpul ..." - da cum vrei
sa cistigi barca sin la liga sa fii pe lokul 5 6?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142209 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:55:05 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142208 Real_Madrid_CF, da,pox de liga da pe barca so cistigam,ce folos ca suntem pe primul loc daca pierdem in clasico?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142210 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:55:13 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
nuti fa griji ca o sa se opreasca kistigurile barcei
voi nu vreti sa recunoasteti ca si barca joaka bine in meciul ku real
in komparatie ku espanyol...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142211 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:56:35 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142210 Real_Madrid_CF, "... sa se opreasca kistigurile barcei ..." - peste 10 ani :derpthumb:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142212 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:56:36 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142208 Real_Madrid_CF, "... da cum vrei
sa cistigi barca sin la liga sa fii pe lokul 5 6? ..." - da ei asa fac,adica ei pot sa joace pe trei fronturi odata si noi.nu?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142213 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:57:01 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142209 blackmd, "... in clasico ..." - sa inteleg ca pentru tine mai degraba sa kitigi toate klasicurile dar kupele dalaen masa
nu rau gindesti


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142214 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:57:11 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142198 Nikusoor07, relax, daca pleaca si Mou , atunci deacu nush cine sa mai antreneze,daca nici Mou nu va place.

prea devreme de facut asa concluzii . eu cred ca daca a zis ca conteaza pe Sahin,nu a mintit.


#142206 Nikusoor07, "... pina cind o sa fie Mou la Real,a sa cistigam la soole vara pe dinsii. ..." - pina cind n-o sa mai stea cu fundu in poarta,atunci v-om si cistiga.




Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142215 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:58:09 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142210 Real_Madrid_CF, "... voi nu vreti sa recunoasteti ca si barca joaka bine in meciul ku real ..." - si pe Real cine ii opreste sa joace bine impotriva lor,iti zic eu,antrenorul ca face o tactica de kkat,in care numai dezbate mingile aiurea...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142216 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:58:20 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142212 Nikusoor07, "... trei fronturi odata ..." - eu spre exemplu mai tare mas bukura de LaLiga sau CL dekit kupa Spaniei care am kistigato in an sinka de kite ori
iaka CL demult nam kistigat


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142217 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:58:46 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142213 Real_Madrid_CF, "... sa inteleg ca pentru tine mai degraba sa kitigi toate klasicurile ..." - Cu Barca ne intilnim in 3 cupe daca o cistigam deja gindestete tu mai departe


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142218 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 17:58:56 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142215 Nikusoor07, "... antrenorul ca face o tactica de kkat,in care numai dezbate mingile aiurea... ..." - aici si este problema .


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142219 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:00:01 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142215 Nikusoor07, ei bine si ce antrenor crezi tu ca in viitorul sezon sa fie si sa fie cu succes
nu stiii?
iti spun eu!
asa antrenor nui


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142220 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:00:13 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142213 Real_Madrid_CF, "... - sa inteleg ca pentru tine mai degraba sa kitigi toate klasicurile dar kupele dalaen masa ..." - daca cistigi pe Barca cistigi toate cupele,spre exemplu sezonu trecut inLA Liga ,In CUpa,si in Champion tot de barca am dat,am cistigat-o am cistigat cupa ,am pierdut am pierdut totul




Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142221 by Real_Madrid_CF (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:02:43 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142217 blackmd, "... daca o cistigam deja gindestete tu mai departe ..." - o kistigam spre exemplu in ambele clasico din LaLIga si de la celelalte exipe pierdem egaluri si trecem pe lokul 2
CL o cistigam pe barca in 1/8 iar in 1/4 pierzi de la (mila united sau orikare alta)
cupa la fel ce daca ai kistigao pe barca akum in 1/4 sin 1/2 ai pierde
sa cistigi doar clasico nui succes


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142222 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:03:53 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142221 Real_Madrid_CF, "... mila ..." - numai nu Milan :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142223 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:03:54 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142216 Real_Madrid_CF, tu nici nu gindeshti cind scrii,ce daca cistigi la liga cind de la cel mai mare concurent nu o poti cistiga in 4 meciuri sau cite acolo,asta e pierdere de respect fata de fani shi toata echipa shi nici nu merita titlu in asa caz.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142224 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:04:51 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142221 Real_Madrid_CF, ei nu-s deacord cu tine in La liga poate da,dar Real isi bate joc de toate echipele din Champions anu ista adca trece de Barca


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142225 by RDC (Obsedat de singurătate) (0 mesaje) at 2012-01-21 18:04:55 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142203 Real_Madrid_CF, aici nu merge vorba de a schimba atrenoru aici merfge vorba de a-l mai infrina pe mu face ce vrea si i-mi pare rau de multi jucatori tineri del a noi,kiar si echipa a -2a... mou se bazeaza foarte mult pe prima echipa si nu vrea,parca se teme sa faca experimente si sa mai incerce si alti jucatori...de cind a venit, si tite minute are jucate la real??? daca are 100 ii bine da pintru un jucator ca el in jumate de an sa aduni 100 min nu-i normal, se pierd talente pe banca si in echipa de tineret


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 5692 5693 5694 5695 5696 5697 5698 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.