Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2026-06-27 05:37:32 (1 zi în urmă) - [Link]


Omul ista e rupt :rofl:




Mesaj util ?   Da   1 puncte

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 5692 5693 5694 5695 5696 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#142151 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-20 18:31:38 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142150 RDC, un gol poate sa skape,dar sa bata doua obligatoriu,dupa aceasta ne bazam pe extra time


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142152 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-20 18:35:52 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142151 digori1995, "... dupa aceasta ne bazam pe extra time ..." - daca va fi extra time ar fi bine sa avem pe cineva in rezerva care are viteza


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142153 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-01-20 18:52:58 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
nu sperati la nica...daca pe bernabeu am luat batae ce sa mai zic la ei acasa ...catastrofa...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142154 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-20 18:53:59 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142153 KILER13, "... ...catastrofa... ..." - asta asai tactica lui Mou

P.S aruncati vriun link cu declaratiile dupa meci


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142155 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-01-20 18:54:33 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142154 blackmd, si slabo sa cauti???? realmadrid.ru este tat si vrei


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142156 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-20 18:56:08 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142155 KILER13, :pardon:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142157 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-20 21:02:26 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
dupa cum scrie marca,Di Maria nu va juca nici in returul din cupa de pe Camp Nou,posibil sa joace in meciul cu getafe,din 5 februarie,o stire foarte aiurea,acuma chiar ca nu mai avem nici o sansa impotriva barcei,el putea sa fie motorul,pacat.:(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142158 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-20 21:04:18 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142157 Nikusoor07, tu glumesti,toate sperantzele mele o fost legate de prezenta lui :(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142159 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-20 21:05:48 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142157 Nikusoor07, :pokerface: , cred ca nu vom trece mai departe,Mou a declarat ca Copa Del Rey este pe al 3 loc in lista de trofee dupa importanta :pardon:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142160 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-20 21:07:41 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142158 digori1995, "... tu glumesti,toate sperantzele mele o fost legate de prezenta lui ..." - http://www.marca.com/2012/01/20/futbol/equipos/real_madrid/1327049326.html

cine poate sa imi faca un avatar simplu,numai imaginea sa-o faca,sa nu fie intinsa,nu ma tremiteti pe topicul cu avatare.:D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142161 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-01-20 21:53:57 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top


poate reusesc sa va trezesc un pic spiritul Madridista :D


Mesaj util ?   Da   8 puncte
#142162 by El_tOrEaDoR (Power User) (0 mesaje) at 2012-01-20 22:05:12 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142161 Experiment, Ne ingtristezi mai tare,cind ii vezi pe El fenomeno, Zidane,,Raul, Guti te apuca nostalgia:)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142163 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-01-20 22:17:59 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
vreau sa jucam vs Barca asa cum am facut-o in finala cupei Spaniei, cum in Supercupa. macar joc frumos din partea Realului sa vad..

totusi sperante pentru retur sunt, dar foarte mici...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142164 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-20 22:33:39 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top


ps frumos meci
Da mourinho vrea sa treaca cu Real de barca cum cu Inter o trecut dar asta nu poti sa repeti tot timpu atunci au avut noroc mare,deam vedem ce va face in retur


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142165 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-20 22:37:51 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142164 LIONSIS, "... noroc mare, ..." - :) nu o mai avut noroc, daca era sa aiba noroc toata cariera lui nu mai era sa ajunga ceea ce a ajuns acum este un antrenator minunat insa ca toti face unele greseli (greseli le credem noi)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142166 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-20 22:57:02 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142165 blackmd, uitete meciurile alea doua si o sai ntelegi ca atunci chiar io mers


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142167 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-20 23:12:06 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
si chiar nimeni nu este aici care poate sa faca avatare,vreu unu calumea sa nu fie intins.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142168 by DarKang3l (Life is ticking™) (0 mesaje) at 2012-01-20 23:41:22 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142154 blackmd, "... asta asai tactica lui Mou ..." - tu de unde poti sa stii ce tactica are Mourinho ?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142169 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-20 23:45:19 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142166 LIONSIS, "... uitete meciurile alea doua si o sai ntelegi ca atunci chiar io mers ..." - :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142170 by System at 2012-01-21 08:44:11 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Doua personaje incomparabile, complet divergente. Doua soiuri de fotbal fara punte de legatura si o mare intrebare la care primim acelasi raspuns. Juan Gomez a scris istorie, Kepler Laveran Pepe se pregateste sa ramana istorie. Un nechemat agresiv catapultat de o epoca mai mult decat agresiva si complicata imita fara jena un ritual prin care isi cere scuze dupa doua iesiri care completeaza un arsenal deja vechi. Il crede cineva pe acest tip „dedicat” a carui gandire violeaza in masura in care incearca sa convinga? Intotdeauna, dar mai ales in zilele noastre, in prezenza unei escadrile infernale de ziaristi lipsiti de orice scrupule, figurile cad prada multimii. Ieri a fost Juanito, azi e randul lui Pepe. Motivele fiecaruia nu semneaza nicio urma de nevinovatie.

Juan Gomez a fost poate cel mai iubit jucator din istoria acestui club. Suntem pe 8 aprilie 1987, Real Madrid se deplaseaza pe Olimpico din Munchen pentru turul semifinalei Cupei Campionilor Europeni. Fabuloasa echipa aveau nemtii, insa Madridul parea favorita. Scotianul Valentine, centralul partidei, vede un penalty inexistent pentru germani si incinge spiritele. „Nedreptate” spune comentatorul de la TVE. Cel german il confirma. Minutul 37…Matthaus, marele fotbalist german, il loveste pe Chendo. Dur!Juanito nu poate accepta asta si asa cum era obisnuit realizeaza „sarada” pusa la cale de neamt si se napusteste asupra lui. Il calca efectiv in picioare, pe cap..il loveste…Lothar se tavaleste pe jos, Valentine scoate cartonasul rosu. Pana la vestiare Aughentaler il mai provoaca odata, iar Juan nu se poate controla. La final, Bayern invinge un Madrid ramas in inferioritate numerica la scor, 4-1.

Presa izbucneste asupra „irationalului”Juanito, unul dintre cei mai charismatici fotbalisti din istoria fotbalului iberic dar care „rapeste” o sansa uriasa la trofeu. Un lider autentic, Juan Gomez n-a suportat sa-si vada colegul lovit si a ripostat. 3.5 milioane de pesetas a primit Real Madrid amenda din partea forului continental, iar Juanito a fost supendat pana pe 31 iulie 1992 din toate competitiile europene. 11 ani jucase la Real Madrid cu care castigase 5 titluri de campion, 2 Cupe ale Regelui si 2 Cupe Uefa printe altele.

Clubul i-a fost alaturi dar i-a cerut sa-si ceara scuze public. A facut-o: „Regret ceea ce am facut, am actionat ca un tip irational, fara gandire. Un sportiv nu poate proceda asa imi cer scuze fata de Matthaus, singurul lucru pe care mai pot sa-l zic e ca blestem acel moment in care l-am atacat”. A fost de-ajuns pentru fani, care l-au iertat chiar daca prin acea iesire, Real pierduse practic un trofeu mai mult decat important. Nici nu putea fi altfel. El, cel care practica singurul fotbal dezgolit de pretentii si total diferit de sportul nemilos si antipatic care te imbogateste ca sportiv. El cel care era promotorul unui joc asemanator unui balet indarjit si dizgratios dar care atunci cand punea piciorul la minge sareau scantei de campion. El, cel care pleca pe o deposedare ca un cutit rasucit de o mana furioasa la capatul unei nunti nereusite. El cel care dadea tonul scandarilor fanilor dupa fiecare meci. El cel care musca din minge dupa ce ai sai remontasera incredibil cu Moenchengladbach sau Celtic. El, marele Juanito, nu putea sa nu fie iertat. Pentru Juan n-a fost de ajuns.

Iertat de fani, club si Matthaus deopotriva, la cateva zile distanta si-a anuntat plecarea spre Malaga, orasul sau natal. Peste ani, actualul delegat al clubului blanco, Chendo, avea sa desconspire totul: „Juan n-a fost indepartat, pur si simplu n-a suportat umilinta. Nu putea sa dea ochii pe strada cu oamenii care il idolatrizau si sa le explice acel gest. Intr-un fel m-am simtit vinovat, pentru ca de la mine a plecat totul. Atunci m-a incurajat. L-am sunat si i-am cerut o explicatie si stiti ce mi-a zis? <Miguelito, am facut de rusine clubul asta.Era timpul sa ies pe usa din dos, in asa fel incat sa nu ma vada nimeni. Stii de ce? Pentru ca fiind sportiv regret gestul, ca om, l-as face din nou> Asta era Juan!” rememora Chendo intr-un documentar de exceptie. Juanito a plecat in acel an dar a ramas in schimb spiritul sau de luptator. N-a mai apucat sa revina in Cupele Europene. A murit tot in aprilie intr-un tragic accident de masina care a stins lumina fotbalului madrilen si spaniol. Juanito a sedus, a dictat optimism si a vorbit despre ce se poate face nu despre ce se poate pierde. Spiritul sau unic, simplificarea, decodificarea adusa de el fotbalului, un joc cu prea multe complicatii, picioare si balbaieli au facut 99% din fani sa-i ierte orice. El n-a putut sa se ierte niciodata din prea mult respect si pasiune pentru clubul care i-a dat totul.

Privirea respingatoare de pe chipul lui Pepe din acel filmulet impus de club prin care portughezul isi cere scuze nu inseamna nimic. Sau nimic misterios. Messi a exagerat gestul lui Pepe dar efectul acelui gest necugetat depaseste orice inchipuire. Nefiind un geniu demontat ci un ilogic si un tembel generos, Pepe se va alege cu o vacanta si cu un articol de care, pe lumea, asta nu va afla niciodata. Va merge mai departe, la Madrid sau la alt club pe aceleasi picioroange ale ipocriziei, incalcand orice principiu etic. O mana de injuraturi va inneca distanta care separa sportul de aspectele cu adevarat grosolane ale vietii. Harald Schumacher sau Nobby Styles au trecut peste episoade mult mai dure…o va face si portughezul nostru . Trist este ca toata lumea se simte cat se poate de bine, in mijlocul acestui razboi declansat de crampoanele cheliosului treiar. Un razboi care e mai mult o forma de comunicare adversa, dar ferma. Sistemul mediatic tureaza la randament maxim si isi fructifica potentialul. Echilibrul e deplin. Violenta nu infirma, ci confirma. Fundasul balnco, Pepe a esuat. Legendarul Leo Messi si-a facut treaba. Esecul insa place, iar esecul portughezului insotit de o simulare penibila si un gest golanesc de violenta stradala il condamna teribil. La fel si istoria acestui club!

La 4 milioane de euro pe an, alte 11 in banca si o cota bunicica pe piata, Kepler nu va simti niciodata teama zilei de maine. Nu va simti niciodata ca ipocrizia doare, ca pasiunea musca sau ca esecul sau poate naste monstrii. Peste cateva luni, poate Real va castiga un trofeu, poate doua. Indiscutabil, Pepe poate fi protagonist. Cineva insa, nu-l va ierta niciodata, pentru ca cineva chiar daca a fost luat la plimbare de destin a stiut ca Real Madrid nu accepta farsori violenti. Acel cineva il obliga pe Kepler Laveran „Pepe” sa dezbrace acel tricou pe care nu-l merita. E singurul lucru pe care lusitanul trebuie sa-l inteleaga.

P.S. acest articol ma face si pe mine sa cred ca Pepe nu merita sa imbrace tricoul Blanco,dar vom vedea deja ce va fi in vara,cred ca este o posibilitate de 40 % ca sa fie vindut,dupa toate gesturile urite pe care lea facut


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142171 by blackmd (Madridista de Alma) (0 mesaje) at 2012-01-21 10:15:59 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142168 DarKang3l, "... tu de unde poti sa stii ce tactica are Mourinho ? ..." - eu am numarul lui de telefon :fuckthatbitch:


#142166 LIONSIS, "... uitete meciurile alea doua si o sai ntelegi ca atunci chiar io mers ..." - :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142172 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-01-21 11:02:38 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.merengues.ru/main/3918-pepe-vybyl-na-dve-nedeli.html :huh:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142173 by System at 2012-01-21 11:04:02 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142172 Experiment, asta asa o scris special,defapt el so duns in vacanta pe 15 zile


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142174 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-21 12:50:57 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Pepe nu va juka al 2 me4 cu Barca.....pe cine oare o sal puie..sau poh numai cu xabi in centru...si restu in atak
cred ca asha va fi

Atintop Carvalho Ramos Marcelo/Coen

Lass Xabi

Ozil Higuain Cr

Benz


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142175 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-21 12:59:08 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
daca nici in meciul cu Bilbao nu il pune pe Sahin,tind sa cred ca este adevarat ce s-a spus in presa,adica lui Mou nu ii este pe plac Sahin,si sa nu vina cu scuze,de genu ca nu este refacut complet,si kkaturi de astea,pur si simplu nu conteaza pe el si gata,acuma a aparut zvonuri ca vrea sa-l arendeze Inter.


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 5692 5693 5694 5695 5696 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.