Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2026-06-27 05:37:32 (1 zi în urmă) - [Link]


Omul ista e rupt :rofl:




Mesaj util ?   Da   1 puncte

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#142026 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 19:06:30 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142020 LIONSIS, "... da 2001-2002 sine o indraznit ? ..." - Bayern :drool:

treb pe Chrissty, el în FM rupe pămîntul :derphappy:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142027 by Chrissty (SST | RealMadrid Fan™) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:07:13 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141977 KILER13, :smartass:

#141979 Igorashhh, "... treb pe Chrissty, el în FM rupe pămîntul ..." - true,intelegete cu Peretz :derpgop:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142028 by Sly_Dany (Power User) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:19:00 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
3 lucruri care mereu vor fi adevarate:
1. Barca băst of băst
2. Pepe... pastaiana nerveaza lumea sh sparie cu mutra lui
3. Barca o sa fie mereu inaintea realului...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142029 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:20:15 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, FN


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142030 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-01-19 19:22:14 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, "... 3 lucruri care mereu vor fi adevarate: ..." - wa tu ai 10 ani si ai vast un meci si deam dai prognoze pe adevar si minciuna...e si te uita in istorie daca vrei asa adevar sa vezi cum mincati batae de la noi si nu numa...ultimii ani vati ridicat oleaca si va socotiti zei...nu uita ca tat asta e pina la un timp...o sa vezi cum o sa devii fan la alta echipa cind barca va da cu nasul in glod...:wink:


Mesaj util ?   Da   4 puncte
#142031 by Sawyer17 (550) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:22:55 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, "... 3 lucruri care mereu vor fi adevarate:
1. Barca băst of băst
2. Pepe... pastaiana nerveaza lumea sh sparie cu mutra lui
3. Barca o sa fie mereu inaintea realului..." -

4. suje-o..


Mesaj util ?   Da   4 puncte
#142032 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:23:11 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141983 KILER13, orice cuviant de al tau contine un adevar

#142031 Sawyer17,:D :D :D :D


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142033 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:31:07 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, "... 3. Barca o sa fie mereu inaintea realului... ..." - in La Liga la moment nu vad


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142034 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-01-19 19:32:51 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142033 RealWorld, "... in La Liga la moment ..." - la moment...daca calcam strimb socoate ca so dus titlul...ca eu nu cred in retur sa ii cistigam asa ca treb de jucat fiecare meci ca fiind o finala...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142035 by LIONSIS (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 19:39:30 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Мы ожидали, что "Барселона" будет больше владеть мячом -nu inteleg cum adicashi asa o fost o diferenta imensa,mourinho din atitea jocuri deja cu barca trebuia sa se invete ca trebuie de rscu aceiashi moneta,nu sa stai cu fundu in poarta dar prin posesia mingii si jucatorii barcei chiar pe SB paseaza calm nu se arunca ca ai noshtri cite trei la minge shi nu se inteleg cine sa mearga mai departe,nici nustiu ce sa mai spun suntem lam ulte capitole in urma,dar sper si cred in Madrid! Hala MADRID!


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142036 by System at 2012-01-19 19:46:47 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, imi plac asa gen de fani ca si tine,care nu intelg cu adevarat ce inseamna gustul adevarat al vicoriei,care nu stiu ce inseamna o infringere in fata celei mai mare rivale,care nu stiu cu adevarat sa pretuiaska anii in care ekipa favorita domina fotbalul si este ku adevarat cea mia buna ekipa din lume,am citit commentul tau si inteleg ca esti fan Barca de vreo 2 ani,deci astepti de la ekipa doar sa cistige trofee,dar vreau sa te dezamagesk pentru ca aceasta suprematie nu va continua o vesnicie,iar cind Barca va fi acea care sufera si este ingenunkiata de catre Madrid,tu nu vei sti ce sa faci,o sa incerci sa tii ku alta ekipa,asa fani ca tine sint niste LASI AL FOTBALULUI,iar inainte ca sa scrii ceva ia si te gindeste.

P.S. Fanilor Blaugrana(ADEVARATI)eu va felicit ku adevarat pentru aceasta victorie,ni-ati aratat inca odata ca sinteti mai buni decit noi,eu as vrea sa va dau un sfat si sa va spun ca trebuie sa va folositi si sa pretuiti acest moment in care ekipa voastra este cea mai buna,eu daca as fi fan Blaugrana as fi intr-al 9-lea cer de fericire,pentru ca vad asa un fotbal prestat de ekipa mea,bravo.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142037 by KILER13 (Hasta el final.Vamos REAL) (1 mesaje) at 2012-01-19 19:58:33 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142036 The_Special_One, "... LASI AL FOTBALULUI ..." - neeeeeeeeee in slangul fotbalului se numesc glorici...:wink:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142038 by EstChannel Club de sah si dame (El Unico) (0 mesaje) at 2012-01-19 20:02:42 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
zaib*li gloricilor. Vreti trofee atz futu*-o in topicul vecin.


Mesaj util ?   Da   6 puncte
#142039 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 20:29:44 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142028 Sly_Dany, "... 3. Barca o sa fie mereu inaintea realului... ..." - bitch please :fuckthatbitch:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142040 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 20:44:02 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
cind o sa inteleaga Mou,ca cu barca nu tre de jucat de la aparare,atunci si o sa faca ceva,u poti sa ai prea mari pretentii,cind joci cu 3 mijlocasi defensivi,nicioadata mijlocasii defensivi nu o sa ii invinga pe acei ofensivi,voi nu ati vazut cum luam mingea aseara de la ei si o bubuiam ca nu stim ce sa facem cu ea,aici s-a vazut lipsa unui mijlocas de creatie,il vreau pe Silva,sa faca Perez pe dracu in patru da sa-l aduca la Real,si sa-i dea odata drumu lui Kaka,ca nu va face nici un kkat la Real.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142041 by System at 2012-01-19 20:54:04 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142040 Nikusoor07, care silva omule,tia it pare k joci fifa 12,asta e realitate,dak vine silva atunci ori ozil,ori di maria va trebui sa stea pe banca de rezerva,mai gindeste oliak ce spui c diam m-am saturat sa aud ca se vorbeste doar de transferuri,Silva la momentul de fata ar trebui sa valoreze vreo 45 de mil


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142042 by moraruvaleian (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 20:55:06 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142040 Nikusoor07, ...,il vreau pe Silva....- Şi eu îl vreu, sper că il va lumina o soaptă pe Mou că trebuie de-l adus, să vă spun cinstit în meciul de ieri in atacă s-a simţit TARE lipsa lui Di Maria, eu cînd mă uitam la atacul nostru si mai ales la Benz îmi venea să-i vînd pe toţi în afară de CR,(mă refer la atacanţii care au luat parte la meci) şi poate nu l-aş vinde pe Higuain, dar nu aţi văzut, în apărare au mai stat cum au mai stat, Ramos io salvat, dar în atac toţi murea, Bravo CR, dar Benz, Higuain, Calejo, şi ozil, rău

#142041 The_Special_One, lasă să-l lese pe bancă pe khedira si să- pună pe silva, nu ai văzut ce atac, am avut?, eu pot să zic doar CATASTROFĂ

DA barca nu o atacat cu inaintaşii, dar cu mijlocaşii şi aparatori, pt că o ştiut că mou v-a atrage atenţia doar la Sanchez, Fabregas i messi, care au jucat la constructie


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142043 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 20:59:07 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142041 The_Special_One, nu bre o sa jucam tot timpul cum am jucat aseara,mai bine nu ne prezentam la meci,la Real totdeauna s-a bazat pe achizitii,daca cineva nu da randament,este vindut si cautat altvincineva,eu am in vedere ca tre de vindut pe kaka,si de luat pe silva,ca ozil nu poate duce doua reprize,si nu are asta nimic cu fifa,sau ce mai vreai tu,uietet real la situatie,noi piedem mijlocul terenului,mingile noastre nu ajung la atacanti,dece sa pui 2 atacanti,daca nu ajung mingile la ei,stau izolati undeva pe teren,chiar si benzema a recunoscut aseara ca cu acest sistem pe care l-a jucat aseara Mou,atacantii au de suferit.Ne trebuie un mijlocas de creatie,eu la moment il vad pe Silva cel mai bun,dupa iniesta si xavi.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142044 by digori1995 (Hater Barca) (0 mesaje) at 2012-01-19 21:02:33 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141996 Nikusoor07, Tu crezi ca Silva a sa-l vinda,de parca ei au nevoie de bani, ei nici in ruptul capului nu o sal dea,pe ei nu-i intereseaza banii, Silva e in prim 11 la ei asa ca nicio sansa sa vie incoa,depinde de dorintza lui numai,da eu cred ca se simte bine acolo


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142045 by System at 2012-01-19 21:06:32 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142042 moraruvaleian, pai Khedira e mijlokas devenisiv,da Silva mijlokas ofensiv si voi komparat aisia


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142046 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 21:10:40 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Ne da șii di chior totuși Maur, cum ple el nu vede că Silva va rezolva de unul singur tăti situația care o echipă întreagă nu poate să o rezolve de vreo 4 sezoane încoace...


Mesaj util ?   Da   6 puncte
#142047 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 21:17:23 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142046 Igorashhh, sa inteleg ca asta ii ironie la adresa mea,ii mai bun Mou,atunci cind joaca cu 3 mijlocasi defensivi,cu 2 atacanti,care nu au treaba ,din motiv ca nu are cine sa le aduca mingi,sa continuam asa si mai departe,si la soole vara o sa cistigam noi pe barca cu asa sistem,in privinta lui silva eu il vad la moment unul din cei mai buni pe postul sau,dupa cei 2 care-s la barca,si daca nu se poate de luat pe silva,nustiu sa aduca pe cineva la creatie,si care sa tina de minge,da nu una doua dezbat mingile aiurea poate s-a primi ceva,kaka tre de vindut,ozil nu se descurca in 2 reprize,atita poate.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142048 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 21:20:39 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142047 Nikusoor07, "... silva eu il vad la moment unul din cei mai buni pe postul sau ..." - CR era cel mai bun pe postul său cînd a venit, același Xabi Alonso era cel mai bun cînd venit și ce? crezi că dacă vine la Real deodată o să dee vreo 5 pase de gol în clasico?

#142047 Nikusoor07, "... ,ii mai bun Mou,atunci cind joaca cu 3 mijlocasi defensivi,cu 2 atacanti,care nu au treaba ,din motiv ca nu are cine sa le aduca mingi,sa continuam asa si mai departe,si la soole vara o sa cistigam noi pe barca cu asa sistem ..." - asta nu înseamnă că treb să aducem pe cineva, avem jucători puternici, nu le ajunge ceva, ce anume, hz, inoplanitenii îi știu...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#142049 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 21:26:09 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142048 Igorashhh, noua ne trebu un mijlocas bun de creatie pentru a ataca,pentru a face tranzitul dintr-e aparare si atac,da nu sa stam cu curu in poarta pe Bernabeu,mai bine sa pierdem luptindune,da nu asa cu curu in poarta.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#142050 by moraruvaleian (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 21:26:20 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#142048 Igorashhh, Eu sunt deacord cu Nikusoor07 , noi avem parcă mulţi jucăori talentaţi dintr-o parte, dar în maciuri ca cu barsa ei nu işi apără denumirea de madrilean, eu socot Că madridului ii mai trebuie ceva


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 5687 5688 5689 5690 5691 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.