Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2026-06-27 05:37:32 (1 zi în urmă) - [Link]


Omul ista e rupt :rofl:




Mesaj util ?   Da   1 puncte

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5668 5669 5670 5671 5672 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#141901 by dancyu90 (gânditor) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:25:13 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141888 raul_7, pe teren poti sa faci ce vrei .....dar daca ai intrat sa joci fotbal,atunci fa-o omeneste...(pepe)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141902 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:30:26 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141901 dancyu90, nu vrei sa fii antrenor?


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141903 by dancyu90 (gânditor) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:36:43 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141902 raul_7, nu consta vorba in antrenor, aici merge vorba in simtul omenesc si cei 7 ani de acasa.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141904 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:40:23 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141903 dancyu90, da sa te tăvălești ca o șliu.ă pe jos simulînd orice contact asta e normal?...pune în mișcare oleac mintea și a să înșelegi că fiecare are stilul său de juc... Pepe nu de azi sau de ieri joacă așa și a ajuns să joace aici...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141905 by dancyu90 (gânditor) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:52:45 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141904 raul_7, mai bine zis sa faultezi la fiecare pas...ca alta iesire nu este ,,,,,asta e normal ?
''fiecare are stilul său de juc......."'- acesta numesti tu stil la Pepe...?!...stil timpit...(ma refer la meciul de azi)...
zic sa incheiem chat-ul....


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141906 by 1g0r89 (.) (0 mesaje) at 2012-01-19 03:13:09 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
să mă f.. în așa joc, 80min ne apărăm, nici un atac normal, mizăm numai pe contraatac...chiar acasă să jucăm în așa mod...deam al doilea meci într-o lună, Mourinho a pierdut meciul tactic...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#141907 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 08:36:36 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141906 1g0r89, "... Mourinho a pierdut meciul tactic ..." - eu cred că el nu tactic la piedut ci psihologic şi nu e primul meci pierdut în aşa stil, cum ple poţi să ieşi pe teren deja demonstrînd că ţii frică (mă refer la 3 DM)...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141908 by Experiment (Hala Madrid!) (0 mesaje) at 2012-01-19 09:23:09 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
mda, am asteptat meciul acesta cu sufletul la gura.. acum sunt extrem de dezamagit.. sh eu un sentiment nu prea placut...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141909 by System at 2012-01-19 09:56:47 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
mda meciu de asera so inceput foarte bine,da si pe 10 decembrie barsa a intors scorul :&#039;-(:(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141910 by Gicu_LAZIALE (Power User) (0 mesaje) at 2012-01-19 10:34:42 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top

FoCuSS wrote:

plea eu vad ca aici multi cred ca ii fifa , sa atace real ca nu joaca frumos, voi si credeti ca aici portarul e la world class si poti sa pui toata echipa in atac ca tot una nu o sa scapi ? tactica e corecta de a juca pe contraatac ca alt fel primesti vreo 3-4  !!!


ba kopile , sa te lashi dominat tot nu-i normal (fapt ce Real a simtit-o pe pielea sa aseara) , ca te dezleaga orikum haita asta de tankishti  :greenstars:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141911 by StarCo13 (Power User) (0 mesaje) at 2012-01-19 10:57:17 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141906 1g0r89, "... să mă f.. în așa joc, 80min ne apărăm, nici un atac normal, mizăm numai pe contraatac...chiar acasă să jucăm în așa mod...deam al doilea meci într-o lună, Mourinho a pierdut meciul tactic... ..." - deoarece Mourinho nu are jukatori care gandesc...are numai scapati care faulteaza....la mijlok nu joaka nimeni...Alonso kiteodata , de asta miza e pe Contratac viteza lui Ronaldo...
P.S. A degradat Realul cu Mourinho, pakat aveau fotbal frumos...akum nimik totul pe Ronaldo si faulturi,lovituri,simulari! Aiurea serios!

#141904 raul_7, "... da sa te tăvălești ca o șliu.ă pe jos simulînd orice contact asta e normal? ..." - da tokmai l-ai facut pe PEPE șliu.ă...pt ca el a simulat de cele mai multe ori in acest meci!


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141912 by 1g0r89 (.) (0 mesaje) at 2012-01-19 11:33:18 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141907 Igorashhh, nici eu nu înțeleg de ce în așa stil joacă, deam o dat-o în bară odată în decembrie, acum iar, era să înțeleg dak jucam pe Camp Nou așa, da pe Bernabeu în fața la atîția suporteri...


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#141913 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-01-19 11:38:01 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Florentino posibil sa aduca alt antrenor pe banca Realului. Vad ca cu Mourinho ultimele 3 meciuri, nimic bucurie. :(

Жозе Моуринью: «Ответственность за поражение лежит только на мне»
Главный тренер «Реала» Жозе Моуринью поделился впечатлениями от первого матча 1/4 финала Кубка Испании против «Барселоны» (1:2) и заметил, что его команда получила тяжелый психологический удар.

«Я понимаю, что ответственность за поражение лежит только на мне. Это у победы всегда много отцов, у поражения – только один. Так было, скажем, в финале прошлогоднего Кубка Испании.

Пепе? Я не видел, что там произошло. Мне нужно изучить запись. Если он преднамеренно «топтал» Месси, то это, конечно, является предосудительным. Но он проделал большую работу на поле, он работал на команду.

Криштиану? Он был лучшим игроком в нашей команде.

Карвалью, Алтынтоп тоже хорошо сделали свою работу. Но некоторые, кто обычно действует на высоком уровне, нет. Но все равно я должен защищать своих игроков. Впереди нас ждет еще ответный матч.

Я не ожидал, что после того, как мы повели в счете, мы получим такой плохой результат. Это психологически тяжело. В первой половине нам не хватало последнего паса. Вообще же, мы ожидали, что «Барса» покажет куда более доминирующий футбол.

Да, нам теперь придется очень трудно. Но противостояние с «Барселоной» этим матчем не ограничено. На выезде нам необходимо добиться нужного результата»
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141914 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 12:00:12 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141912 1g0r89, hz, lumea se vaietă văd că pe aici că dacă să jucăm altfel o să primim un car de goluri şi blablabla şi aşa mai departe... văd că MU în finala UCL nu s-o vîrît cu tractoru în poartă şi o jucat destul de destoinic, da au pierdut, dar nu au arătat antifotbal...

Cum a mai scris cineva pe alt topic, la Chelsea şi Inter, Maur avea jucători care puteau juca stil defensiv, aici e Real, aici foarte puţini ştiu ce e asta stil de apărare... Şi ce dacă ei îs mai buni acum, asta nu înseamnă că trebuie să iasă pe teren deja gîndindu-se cum o să reziste să nu piardă... şi îs mai buni ei numai psihologic şi prin aceea că la ei deja e legat jocul de echipă... şi au aşa jucători care pot da o pasă finală... În asta foarte mult pierdem... cît de tare nu îmi place Messi, dar al 2-lea gol a demonstrat de ce el se află peste CR în majoritatea topurilor făcute de specialişti... Da CR e superb la finalizare, ş.a. , dar iată să dee o pasă cînd trebuie se pare că nu îi ajunge aşa logică... în aşa situaţii cum la golul 2 el şuta precis...

dar dacă o să căutăm tot timpul vinovaţi departe nu vom ajunge... sper că jucătorii să treacă peste ceea ce a fost ieri şi week-end să arăte o joacă cum se cade cu Athletic...

#141913 ER3, "... Florentino posibil sa aduca alt antrenor pe banca Realului. Vad ca cu Mourinho ultimele 3 meciuri, nimic bucurie. ..." - şăz wey :fuckthatbitch: , cum numai echipa arătă un meci mai rău, deodată toţi trîntesc catlete despre înlocuirea antrenorului, aşa nu se fac succese, schimbînd la fiecare jumate/un an antrenorul...


Mesaj util ?   Da   4 puncte
#141915 by vanika09 (Străin în țara mea) (1 mesaje) at 2012-01-19 12:14:20 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Primul time am jucat binisor, al 2`lea eram la pamant. A cazut morala la jucatori foarte tare, nu mai erau activi. Pe CR in al 2`lea time nu prea lam vazut, pasele erau date ca prin nouri. In fine asta e... Sper saptamana viitore sa facem ceva in retur. Hala Madrid !


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141916 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-01-19 12:21:30 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.zonalmarking.net/2012/01/19/real-madrid-1-2-barcelona-tactics/


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141917 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 12:21:49 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
şi ple nu primul meci deja primim goluri la cornere... şi chiar e aşa de greu de făcut ceva cu asta...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141918 by shevchenko7 (deputatu) (0 mesaje) at 2012-01-19 12:22:17 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Clar. mi-e rusine de asa joc...
Iker de la inceput nu era in apele sale, nu putea degaja calumea, si utkin se pricalea de dansu, o zis ca "сыграть на выходе головой то да, а вынести мяч..."
Ramos tot meciu cu mainele in sus ca-i offside, da plm pentru asta este arbitru tu ia si joaca, ca pina ridica mana in sus, pina se uita la arbitru, acela da gol!!
CR bravo, a marcat dar totusi a facut greseala meciului, daca dupa primul gol cand a trecut in viteza de alves si a dat un pas fix in aparator... un pic sa mai alergat sau sa dat un pas mai bun era higuain 1 la 1 cu pinto si 100% ca scorul era 2-0...
Pepe bravo ca lo calcat pe mana pe messi :lol: acuma no sa mai poata face :wanking:
Coentrao saracu a alergat mult, dar degeaba :(
Alonso vashe zveri, facea faulturi, se enerva, nici o pasa normala...
si asa mai departe... la retur nici nu ma uit, bag **** ca aseara nici n-am putut dormi normal ce enervat eram....


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141919 by RealMadrid10 (Power User) (0 mesaje) at 2012-01-19 12:25:56 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141914 Igorashhh, "... CR e superb la finalizare ..." - :hooray:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141920 by Stefan_G (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 12:33:57 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Mam dezamagit total in acest meci,


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#141921 by ER3 ( Real Madrid Fan ) (0 mesaje) at 2012-01-19 13:06:39 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141914 Igorashhh, "... cum numai echipa arătă un meci mai rău, deodată toţi trîntesc catlete despre înlocuirea antrenorului ..." - Parca ultimele 3 jocuri au fost bune. am spus numa de meciu cu barcelona? sau de ultimele 3

#141914 Igorashhh, "...  aşa nu se fac succese, schimbînd la fiecare jumate/un an antrenorul... ..." - o sa vezi cum la anu o sa fie altcineva.

"Реал Мадрид" - "Барселона" 1-2. Мнения тренеров

После поражения в первом четвертьфинальном поединке Кубка Короля Жозе Моуриньо заявил, что берет всю вину за поражение на себя, что доволен действиями на поле Рикардо Карвальо, Хамита Алтынтопа и Криштиану, а также отметил, что судьба путевки в полуфинал ещё не решена, так как впереди ответный матч.


Жозе Моуриньо: "У победы много отцов, у поражения – только один"


"Я всегда понимаю мадридистов, но я никогда не слушаю их, ни раньше, ни сейчас. Ответственность лежит на мне, особенно когда моя команда проигрывает. У победы много отцов, у поражения – только один. Такое уже было в финале Кубка".

"Я не видел повторы эпизодов с Пепе. Нужно посмотреть. Если было место намеренному нарушению против Месси, это заслуживает критики. Но он совершил огромный объем работы для команды".

"Криштиану был лучшим в команде".

"Карвальо сыграл хорошо, Алтынтоп тоже справился со своей работой. Остальные, которые обычно играют превосходно, сегодня этого не сделали. Я должен защитить в первую очередь этих двух футболистов, которые оказались в распоряжении команды в таком сложном матче".

"Я не ожидал, что мы пропустим гол со стандарта, ведя в счете 1-0, это очень неудобный счет для гостей. Ничейный счет сказался на психологической форме нашей команды и воодушевил "Барселону". В первом тайме нам не хватало последнего паса. Мы ожидали, что "Барселона" будет больше владеть мячом".

"Судьба выхода в полуфинал не решена, но будет очень тяжело. Сейчас нужно настроиться на матч с "Aтлeтиком" в Ла Лиге. Мы уже говорили, что Кубок – третий по приоритету трофей, это было сказано еще до матча".


Пеп Гвардиола: "То, что мы делаем на "Бернабеу", - не нормально"


Вы морально съели хозяев...
Не знаю. Важнее не это, а результат. Мы справились с пропущенным от Криштиану голом и создали много моментов. Сейчас нужно отдохнуть и переключиться на матч с "Малагой".

Что стало ключом к успеху в матче?
Когда играет две такие сильные команды, итог решают детали. Мы почти никогда не забивали с углового, а в этот раз получилось.

Это уже седьмой матч подряд на "Бернабеу" без поражений...
Я первый, кто удивлен этим. Рано или поздно это закончится. Это не нормально. У "Мадрида" великая история. И не будем забывать, что в Ла Лиге "Мадрид" опережает нас на пять очков.

Как Вам действия Пепе?
Я слышал со слов своих футболистов. Если что и случилось, я этого не видел.

Психологически это повлияет на "Мадрид"?

Мы в отличном положении, но есть еще ответный матч.

Как Вам Пинто?
Мы верим в него. Я знаю, какой у него имидж, его прическа... Но он фантастический вратарь.

А Алексис?
Он завоевал моё сердце. Экстраординарное приобретение.
ÎnchideЗакрыть



Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141922 by TranceM (CTM | 69) (0 mesaje) at 2012-01-19 13:43:21 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
:wave:

asta e, mergem inainte, o sa vina shi bucurie pe SB


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141923 by ShArK_bOYkiSAmE (User) (0 mesaje) at 2012-01-19 13:46:32 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141913 ER3, "... Florentino posibil sa aduca alt antrenor pe banca Realului. ..." - :fuckthatbitch:

daca Mou nici dupa acest meci nu s-a invatat minte ca cu asa tactica pe Barca nu o poti invinge , deja va fi rau . dezamagit complet .

a 2 repriza era doar o echipa pe teren,Barsa. cum zice Mou

cu 3 mijlocasi defensivi pe Bernabeu..nu stiu cine a zis-o acolo,da cred ca sunt de acord ca mai degraba Mou are o teama de Barsa,si nu jucatorii.

Cred ca se putea de jucat cu Lass pe dreapta , centru Alonso si Pepe , si in atac deja nu stiu . Benz,Pipita,Ronaldo / Ozil,Callejon. cv de genu


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141924 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 13:46:50 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141921 ER3, "... Parca ultimele 3 jocuri au fost bune. ..." - da tu vrei echipa să joace +/- 80 meciuri pe sezon şi să le cîştige pe toate? orice echipă are căderi... se mai întîmplă...


Mesaj util ?   Da   2 puncte
#141925 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 13:50:18 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141923 ShArK_bOYkiSAmE, "... Cred ca se putea de jucat cu Lass pe dreapta , centru Alonso si Pepe , si in atac deja nu stiu . Benz,Pipita,Ronaldo / Ozil,Callejon. cv de genu ..." - la 1:3 sa jukat cam asha...si tot nu era pont


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5668 5669 5670 5671 5672 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 5686 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.