Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub

#0 by OPI (¡Halamadrid!) (0 mesaje) at 2007-09-28 22:12:43 (978 săptămâni în urmă) - [Link]Top

Editat de către OPI la 2024-08-15 11:27:53




Mesaj util ?   Da   840 puncte

Top mesaje

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2026-06-27 05:37:32 (1 zi în urmă) - [Link]


Omul ista e rupt :rofl:




Mesaj util ?   Da   1 puncte

By Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2025-11-10 16:51:16 (32 săptămâni în urmă) - [Link]
Ladna, bag și eu a mele 5 capiși.
Era clar că nu a fost adus Xabi ca să câștige tot ce se poate în acest sezon, pur părerea mea că el a fost adus cu un scop, să contruiască un joc competitiv și dacă se va primi ceva de câștigat acest sezon o să fie ideal, dar cred că prin aducerea lui Xabi s-a dat de înțeles că accentul se va pune pe sezonul următor...și el se vede că încearcă să schimbe câte un pic ceea ce e greu de făcut, mentalitatea prostească imbibată de Ancelloti, și anume marcăm și nu mai facem nimic, 0 presing și centrări și de dupoă stadion, chiar dacă nu e nimeni în careu... nu îl iubesc unii (cică presa așa scrie, până când nemulțumiri doar de la unu am văzut)? Păi e și normal, iușeșteți fumeea, antrenorul trebuie să aducă rezultate, dar dacă tu nu îndeplinești ce se cere de ce ar trebui să antrenorul să îți intre în voie...da are și el unele principii (Mbappe, dar să fim serioși, spre deosebire de Vini, Mbappe poate băga o bancă din poziții neașteptate fără să facă ceva în timpul meciului...mai greșește cu prim 11 (poate și nu greșește), dar asta e ok, pentru un antrenor care lucrează primul sezon cu jucătorii aceștia care au fost foarte tare alintați de echipa lui Ancelloti (și eu nu neg, Carlo e unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile, dar hai să fim serioși, el unde nu s-ar fi dus lucra doar cu 11-14 oameni și restul puteau să se odihnească în Bali)...i-a unele decizii stranii pentru noi, da poate e așa, dar care antrenori nu i-au decizii stranii pentru noi?
Acum tema lui Vini, hai să analizăm, Vini e un jucător foarte bun, dar...cât el a jucat la nivel înalt (da da, el avea să împuște mai devreme, da i-o încurcat CR și Benzema..blablabla), el a jucat la nivel înalt fix cum a venit Carlo și exact până în momentul când l-o bartanit cu balonul de aur, după aceasta dacă joacă 1 la 5 meciuri bune (exact, nu excelente, da bune), atunci e o minune, comportamentul lui pe teren e ceva foarte urât și să nu uităm că el e al 3-lea căpitan acum, persoana care ar trebui să dee exemplu, da el ce face, provoacă, simulează (da, de acord, deseori și primește ce nu e șuerat, dar trebuia deja să se deprindă că nu e tolc să vorbești cu arbitri în Spania, mai ales dacă ești la Real), pierde energie cu rasizmul ista umflat în pene... și tot el zice că iubește clubul? Unde tu iubești clubul dacă nu arăți la moment nici jumate din fotbalul pentru care primești salariu și tu încă ceri mărire cu așa joc și comportament și asta jucând pe poziția ta iubită (Mbappe joacă atacant pe când poziția lui tot e aceeași ca la Vini). Am mai avut așa jucători ca Pepe și Ramos, pe care nu prea îi iubeau fanii altor echipe, dar adversarii îi stimau, da Vini, fiecare care vrea îl provoacă cum vrea și el se lasă păcălit în 99% din cazuri...și nu poate un jucător care zice că iubește clubul și vrea doar să joace fotbal să se comporte așa în fața cămerilor când antrenorul decide că el ar trebui să se odihnească!!! Dacă nu ți-a plăcut după meci când nu vă vede nimeni, i-a și vorbește cu antrenorul, da nu da hrană la hienele din presă...
De Rodrygo, cineva mai sus scrie că el peste tot boșește cp nu joacă pe poziția iubită, dacă sincer nu am văzut jucătorul direct asta unde va să zică, că presa scrie, asta da, dar presa din zilele noastre e o hohmă, începând cu cea galbenă și finisând cu cea care se socoate cea mai bună din lume...demonstrație fiind de exemplu titrelele la unele televiziuni de clasă mondială în privința lui CR... și că el ca LW nu arată mai multe ca RW nu sunt de acord chiar deloc, sezonul acesta nu prea i se dau șance, de aceea nu are randament, dar sezonul trecut la Carlo el când juca LW arăta mai bine ca Vini pe acea poziție (anume sezonul trecut, nu per total), din păcate pentru Rodrygo cel mai probabil în echipa lui Xabi nu este loc, dar  asta e fotbalul, cineva joacă, cineva nu...

Mie tot nu mi-a plăcut cum echipa a abordat meciurile cu ATM, Liver și Rayo, dar e imposibil să ai antrenor nou și să joci din primul meci extraordinar, ,mai ales că antrenorul încearcă să schimbe și sistemul de joc, 0 presing la Anceloti - încercare de presing total la Xabi, hai să îi dăm un pic de timp, eu cred că după anul nou încole o să vedem roade din munca lui și tot sper că Vini o să înceapă a juca fotbal, dar nu ceea ce a făcut după Balonul de aur a lui Rodri.
Și nu fiți așa de răi cu pațanașii tineri, și Hujisen și Mastantuono arată binișor, da poate la al doilea ar trebui mai multe șanse de pe bancă să îi dee, dar nu în start, dar noi nu vedem ce se întâmplă la antrenamente, antrenorii văd. Hujisen mie foarte mut îmi place, da greșește câteodată, dar asta e ok la vârsta lui, Varane nu a fost perfect din primul sezon, pe Militao jumate îl vindeau acum un sezon, ș.a.m.d. Eu cred că la Real se strânge o echipă foarte simpatică pentru mulți ani, doar să fim un pic mai răbdători și să când criticăm mijlocașii nu tre să uităm că acesta e primul sezon fără dependența de Modric și Kroos. Deja vedem la sfârșit de sezon ce va fi... pace la toți și doar victorii a lui Real pe viitor...




Mesaj util ?   Da   6 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5667 5668 5669 5670 5671 5672 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

#141876 by $anek (IT'S REKT O'CLOCK) (3 mesaje) at 2012-01-19 01:30:41 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141826 Igorashhh, PB :trolldad:

peste o saptamina tipa iarasi game da?

#141860 cerneisilian, nu am visa, treb sa sun lu varmio ca el in madrid acolo s rezolve problemele noastre :troll:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141877 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 01:31:38 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141829 $anek, "... varmio ca el in madrid ..." - tricou cu Iker poate face? :mad:

#141829 $anek, "... peste o saptamina tipa iarasi game da? ..." - da :yawn:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141878 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:32:35 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.marca.com/blogs/nomegustanloslunes/2012/01/18/pepe-no-puede-seguir-manchando-esa.html.

interesant articol,sunt de acord cu ce zice.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141879 by cerneisilian (E bini di tăt) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:32:35 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141875 Nikusoor07, 7-lea sau al 8-lea paremise :| face el scheme dar contra Barce-i nu poti juca cu 3 mijlocashi defensivi, cum am mai zis cea mai buna aparare e contraatacul, da mouce face baga autobaza in poarta si na stam pina nu luam gol :| ce sa-i faci asta-i viata.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141880 by $anek (IT'S REKT O'CLOCK) (3 mesaje) at 2012-01-19 01:32:44 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141830 Igorashhh, "... tricou cu Iker poate face? ..." - hz nu am stat de vorba cu el caci e mai mare cu vreo 15 ani, asa odata in an mai vine pe acasa si mai stam de vorba numai nu despre fotbal, cap se incepe durdomu, 2 patanasi dealui cu barca dar noi doi si femeisa cu realul :lol:


p.s. ninchipui ce se face cind se uita fotbal la dinsii acolo in family :troll:


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141881 by TeLePaT (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:32:50 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
nu inteleg dece de pe saitul oficial poti cumpara in o sumidenie de tari da Moldova nu :(


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141882 by cerneisilian (E bini di tăt) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:33:37 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141877 Igorashhh, faci un order pe net ce tii greu si-ti trimit prin poshta tricoul.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141883 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:34:07 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141879 cerneisilian, "... face el scheme dar contra Barce-i nu poti juca cu 3 mijlocashi defensiv ..." - nu vad nimic din ce face,inteleg ca am luat gol de la barca,ca doar ii barca nu ai ce sa-i faci,dar sa iai de la Malaga 2,de la Mallorca 1,este ceva....


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141884 by cerneisilian (E bini di tăt) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:37:08 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141883 Nikusoor07, mda e o scadere vizibila de forma la jucatori, btw Mou singur a zis ca nu ma intereseaza pe mine titlul asta doar l-am luat anul trecut. Ma irita faptul cum Mou a tratat meciul dat am o impresie ca el inca nu a inteles splendoarea unui meci El Classico si ce miza are.

P.S. Eu personal astept cu sufletul la gura meciurile contra Barcei fiindca asa o arta a fotbalului ne luind in consideratie gesturile nesportive facute de jucatori nu se gaseste in niciun campionat din lume deja de 100 de ani.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141885 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:38:50 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Conferința lui Mourinho în engleză, live: http://bit.ly/w3zBY2


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141886 by Igorashhh Club de sah si dame (Gîndește global, acționează local.) (1 mesaje) at 2012-01-19 01:41:18 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fdz8a-Qyw_w


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#141887 by cerneisilian (E bini di tăt) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:42:14 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141886 Igorashhh, nu merge :)

P.S. Nopate buna Madrileni :)


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141888 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:43:48 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141875 Nikusoor07, "... ,Pepe ar trebui fugarit de la Real,nu poti sa ai asa o atitudine,cind joci la asa un club de talia lui Real,eu cred ca el nu este sanatos,cum naiba poti sa faci asa ceva,noroc de arbitru ca nu a observat faza,ca era eliminat direct,si Carvalho la fel putea sa fie eliminat ..." - :slap: adica in viziunea ta dac persoana e putin mai agresiva decit ceilalti ap treb data afara?... dac era sa fii tu antrenor ap in echipa erau sa fie numai preoti...

ai jucat fotbal? nu cred altfel stiai ca pe teren poti sa dai cu cotu in nas, in oua sau chiar sa vafle..i botu lu mesi daca arbitrul nu te vede...jucand cinctit niciodata nu vei castiga orice nu ai juca; de exemplu fotbal cu barca... :wink:


Mesaj util ?   Da   1 puncte
#141889 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:43:51 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141879 cerneisilian, "... face el scheme dar contra Barce-i nu poti juca cu 3 mijlocashi defensiv ..." - nu vad nimic din ce face,inteleg ca am luat gol de la barca,ca doar ii barca nu ai ce sa-i faci,dar sa iai de la Malaga 2,de la Mallorca 1,este ceva....


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141890 by $anek (IT'S REKT O'CLOCK) (3 mesaje) at 2012-01-19 01:44:05 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141886 Igorashhh, http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fdz8a-Qyw_w



#141887 cerneisilian, nb


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141891 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:48:36 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141888 raul_7, fii serios,daca era prima data mai inteleg,da asa stii si tu destul de bine care-i situatia cu Pepe,mai intii dati tie o palma,ca matinca nu am pascut fluturi impreuna,daca nu esti de acord cu o parere nu inseamna ca tre sa reactionezi asa,parerea mea ii ca Pepe nu merita sa poarte acest tricou,intotdeauna exista riscul sa raminem in inferioritate numerica din cauza prostiei sale.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141892 by Erick (¡La 15-a ya esta aquí!) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:52:47 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
Mou: I conclude with saying I'm the only father for this loss, please leave the players out of it tomorrow.
Mou: I understand that Madridismo are angry. And I am the only one to blame, not the players.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141893 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:54:36 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141892 Erick, :( Jalka si de Mou si de Xabi...si de Iker.......


Mesaj util ?   Da   2 puncte
#141894 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-19 01:55:52 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141891 Nikusoor07, "... mai intii dati tie o palma ..." - amuș... :sarcastic:

#141891 Nikusoor07, pentru nestiutori - jucatorii, în proportii de 80% fac ceea ce le spune antren... sa nu'l fi aranjat pe M. Pepe era demult vîndut... dacă vei iesi pe teren si te vei feri de toti de linga tine ap era sa fie jopa...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141895 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:04:14 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
hz cind va veni timpul sa avem o victorie la merit cu avantaj.....

in cazul dat trebuia doar sa nu pierdem puncte in la liga...si sa asteptam minuni in Champions league....totushi ni4i anu acesta nu suntem la nivel de concurentza directa macar ca se vede potentialul


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141896 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:05:47 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141894 raul_7, daca nu insista Mou,in privinta reinnoirii contractului cu Pepe,demult era zburat de la Real,de altfel ca si Lass,asa ca nu imi spune tu mie ca Pepe ii bun,ii bun dar nu pentru Real,ok sa zicem ca Pepe face ceea ce ii zice Mou,si nu numai Pepe,atunci care este solutia sa-l dea afara pe Mou?,eu ce am inteles din meciul de azi,este ca nu jucatorii au complex fata de barca,dar Mou.Cu ei sa te aperi si in 11,ca oricum apar greseli si scapi gol.Noi dupa ce am dat golul aproape ca n-am contat in atac,in afara de contratacul cela cu Cr si benzema cind pasa a fost interceptata de Abidal,insa ei cite ocazii au avut dupa?puteti sa imi sariti in cap,insa parerea mea este ca Mou este fricos cind joaca cu barca.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141897 by RealWorld (Uploader) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:12:03 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141896 Nikusoor07, "... Mou este fricos cind joaca cu barca ..." - da 4ine nu...... acum nui ni4i o comanda care poate concura la limita...ni4i nos ma mir dac iau iar champions leagul...

noi avem shanse numai in cazul finalei.......


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141898 by saniokv (Lawyer Zone) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:13:38 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
pepe un simuleant, ori alves, ori el tot aceeasi, e tare sa faulteze dar e tare si la simulari, trebuia eliminat, imi pare rau ca a fost un jok de rahat cand pueam sa scoatem ceva din meciul dat, mam saturat pina in gat de toata mizeria asta, cand naiba o sa aratam ca intradevar suntem GALACTICI, intrebare retorica de ani de zile, ce nam face tot pierdem in fata fetelor(Barca), nici nu mai am cuvinte sa comentez, macar campioni sa fim, dar...


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141899 by Nikusoor07 (#BenzemaOut) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:16:00 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141897 RealWorld, nu se joaca cu barca fara mijlocas de creatie,cu mijlocasi gen lass,si alonso nu faci mare treaba impotriva lor,sper ca macar in retur sa mai spalam rusinea un pic.


Mesaj util ?   Da   0 puncte
#141900 by raul_7Disabled Club de sah si dame (♥ⓉⓇⒶⓃⒸⒺ♥) (0 mesaje) at 2012-01-19 02:17:01 (753 săptămâni în urmă) - [Link]Top
#141896 Nikusoor07, "... daca nu insista Mou,in privinta reinnoirii contractului cu Pepe,demult era zburat de la Real, ..." - antren. insista la prelung. contractului - asta ceva inseamna nu? pntr tine, borea si tolea poate nu da cel care conduce echipa stie ce face...

#141896 Nikusoor07, "... Mou este fricos cind joaca cu barca. ..." - ap formuleaza-ti bine gîndeurile dar...e usor sa dai vina pe un jucator sau altul - problema ca echipa joaca prost cu farsa nu e ca pepe la calcat pe mina sau coentr. ia apasat capul dapregatirea echipei din punc de vedere tactic si strategic...


Mesaj util ?   Da   0 puncte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 5667 5668 5669 5670 5671 5672 5673 5674 5675 5676 5677 5678 5679 5680 5681 5682 5683 5684 5685 ... 12571 12572 12573 12574 12575 12576 12577 12578 12579 12580
<< Precedenta      Următoarea >>

Forum Index > Sport > Fotbal > Real Madrid FanClub


Navigare rapidă:


Comunitatea digitală din Moldova. Să adunăm și să organizăm conținutul autohton de pe întreg internet pe un singur site web.